Kamery przemysłowe Fotric do utrzymania ruchu

Kamery termowizyjne do diagnostyki maszyn i urządzeń w przemyśle

Termowizja Fotric to sprawdzone rozwiązania dla różnych branż

Kamery przemysłowe Fotric seria 340 A

Kamery przemysłowe termowizyjne Fotric seria 340 to ręczne kompaktowe kamery do diagnostyki maszyn, kamery do testów i badań termowizyjnych maszyn w przemyśle produkcyjnym niezależnie od branży. Standardowo są wykorzystywane przez  dział techniczne zajmujące się sprawdzaniem instalacji i konserwacją obiektów. Termowizja predykcyjna to obowiązek działów utrzymania ruchu i produkcji w zakładzie.

Biorąc pod uwagę doskonałe parametry np. rozdzielczość termiczna do 640×480, czułość 30 mK, rozdzielczość geometryczna 0,19 mrad, temperatura do 1550 °C łącznie z błyskawicznym automatycznym ustawianiem ostrości kamery Fotric gwarantują szybką i szczegółową diagnostykę termowizyjną. Co więcej z uwagi na zastosowanie interfejsu platformy Android zapewniają użytkownikom intuicyjną przyjazną obsługę.

 

Prezentacja kamery Fotric serii 340 A

Opcjonalnym wyposażeniem kamer są wymienne obiektywy o kącie widzenia 44, 25, 12 i 7 stopni. Dzięki czemu kamery mogą spełnić wymagania różnych branż, takich jak inspekcja budynków, dystrybucja energii elektrycznej i produkcja. Należy pamiętać, że po inspekcji można zaimportować dane do oprogramowania AnalzyIR za pomocą WiFi i generować raporty jednym kliknięciem.

Kamery termowizyjne sprawdzone w wielu zastosowaniach

Kamery przemysłowe Fotric 340 to przede wszystkim kamery do testów termowizyjnych maszyn i badań termowizyjnych obiektów.  Znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłowych również dzięki rozszerzonemu, inteligentnemu zakresowi temperatur od -20 do 1550°C.

Termowizyjne kamery przemysłowe Fotric zostały wyposażone w opatentowaną technologię wyostrzania konturów IEedge. Dodatkową funkcją jest równoważenie obrazu TWB. Dzięki temu możliwa jest bardziej intuicyjna inspekcja i łatwiejsze odróżnienie i identyfikację obiektów na zdjęciach.

Na ekranie można zdefiniować do 16 punktów ROI, 12 prostokątów lub okręgów i 8 linii pomiarowych, dzięki czemu możliwy jest głębszy wgląd w złożone analizy.

Unboxing kamery Fotric 340 A

Kamery do badan termowizyjnych są standardowo wyposażone w obiektyw 25°, jednak opcjonalnie istnieje możliwość zakupu obiektywu szerokokątnego 44°, jak też teleobiektywów 21° i 7°. Obiektywy szerokokątne sprawdzają się najlepiej w termowizji wewnątrz obiektów, inspekcji instalacji, lokalizacji wycieków, natomiast obiektywy węższe wykorzystuje się do badań termowizyjnych z większego bezpiecznego dystansu.

Algorytmy wspierające diagnostykę

IRedge

Funkcja IRedge wzmacnia wizualnie kontury i krawędzie obiektów, aby pomóc użytkownikom odróżnić je od tła. Działa wyłącznie w oparciu o rozpoznawanie rozkładu temperatury i redystrybucję palety kolorów. Zasadniczo, IRedge szuka “funkcji krokowej” temperatury na obrazie. Gdy zjawisko to występuje zbiorowo, stanowi “krawędź” [rozpoznanie rozkładu temperatury]. Jeśli wielkość funkcji schodkowej jest zbyt mała w porównaniu z zakresem temperatur, funkcja IRedge przydzieli więcej zasobów reprezentacji wizualnej do zakresu temperatur, w którym znajdują się krawędzie [redystrybucja palety kolorów]. W rezultacie krawędzie o różnej temperaturze będą wizualnie wyraźniejsze na obrazie termowizji.

Poniżej po lewej IRedge wyłączony, po prawej IRedge włączony, co pokazuje zdecydowanie czytelniejszy obraz termowizyjny.

kamery przemysłowe Fotric
kamery przemysłowe Fotric
kamery do diagnostyki termowizyjnej, kamery do testów termowizyjnych, kamery do badań termowizyjnych
kamery do diagnostyki termowizyjnej, kamery do testów termowizyjnych, kamery do badań termowizyjnych

TWB [Thermal White Balance]

Tryb TWB jest to algorytm obrazowania opatentowany przez firmę FOTRIC. Pomaga on wyróżnić niewielkie różnice temperatury na obrazie termowizyjnym, gdy występują odległe skrajne punkty temperatur.

Po włączeniu TWB można dokładnie zobaczyć różnicę temperatur na rurze. Gdy czujnik TWB jest wyłączony, wstęga palety odwzorowuje temperaturę w sposób liniowy tj. wyświetla taki same proporcje różnicy temperatur w całym zakresie temperatur.

TWB off

Jak wykonać termowizję - kiedy wykorzystać TWB [Thermal White Balance]

TWB on

Jak wykonać termowizję - kiedy wykorzystać TWB [Thermal White Balance]

Wykorzystanie TWB

Zadaniem algorytmu TWB jest przeskalowanie wstęgi palety temperatur w oparciu o liczbę pikseli reprezentujących każdy zakres temperatur. W rezultacie otrzymujemy wyraźniejszy i czytelniejszy rozkład temperatury całego obrazu.

Tryb TWB wspiera kamery do diagnostyki maszyn i jest bardzo pomocny, gdy obecność wartości skrajnej temperatury zaciemnia ocenę rozkładu temperatury. Wtedy nie uwidacznia jej niewielkich zmian. Ma to miejsce na przykład w przemyśle metalurgicznym lub podczas termowizji przy gorącym oświetleniu. Inaczej wygląda sprawa podczas zadań detekcji usterek, wtedy lepiej aby anomalie były jak najbardziej widoczne. Włączenie TWB z dużym prawdopodobieństwem znormalizuje wizualny wpływ anomalii na obraz i nie pokaże w sposób jednoznaczny.

Kamery przemysłowe Fotric niezawodne w terenie

Sprawdzona niezawodność:

Kamery do testów termowizyjnych gwarantujące przede wszystkim najwyższej klasy obrazy dzięki połączeniu wysoce czułych czujników (30 mK*) z unikalnymi algorytmami poprawy obrazu.

Do 10 godzin łącznej żywotności baterii sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla intensywnej całodniowej termowizji.

Dożywotnie bezpłatne aktualizacje oprogramowania, które rozwija się zgodnie ze spostrzeżeniami użytkowników z całego świata.

Kamery przemysłowe o stopniu ochrony obudowy IP54.

Wysoka wytrzymałość na typowe warunki terenowe, oraz testowana na upadek z wysokości 2 metrów.

Test upadku kamery z wys. 2 metrów

Zamówienia i zapytania:

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem produktu lub dodatkową informacją prosimy o wybór opcji poniżej i przesłanie do nas maila z podaniem konkretnego produktu lub problemu do rozwiązania, oraz informacji kontaktowych:

W przypadkach bardzo pilnych jesteśmy zawsze dostępni telefonicznie.
Kamery Fotric - termowizja w przemyśle

Więcej informacji o wykorzystaniu termowizji w budownictwie i przemyśle:

Kamery z obiektywem stałym
Kamery z obiektywem manualnym
Kamery z obiektywem automatycznym
Ultradźwiękowa kamera akustyczna