Sztuczna inteligencja Fotric NaviTiR

Kamery termowizyjne do diagnostyki maszyn i urządzeń w przemyśle

Termowizja Fotric to sprawdzone rozwiązania dla różnych branż

Kamery termowizyjne od dawna stanowią integralną część rutynowych inspekcji. Pozostają jednak tylko narzędziem do wykonywania zdjęć termowizyjnych. W erze hiperłączności FOTRIC uważa, że powinno to być coś więcej. Ich zadaniem jest ułatwiać wszystko, czego inspektor potrzebuje w terenie. I tak właśnie zrobiliśmy.

Sztuczna inteligencja Fotric NaviTiR

Kamery Fotric są wspierane przez sztuczną inteligencję AI

Sztuczna inteligencja Fotric NaviTiR to cyfrowe unowocześnienie tradycyjnej kamery termowizyjnej wykorzystujące sztuczną inteligencję, obejmujące takie funkcje jak zdigitalizowane zarządzanie danymi, automatyczną diagnostykę, identyfikację obiektów, natychmiastową synchronizację danych i generowanie raportów jednym kliknięciem.

Doskonale wspomaga operatorów podczas inspekcji na każdym etapie ich zadania, od przygotowania do prezentacji.

System NaviTiR jest kompatybilny z ręcznymi kamerami termowizyjnymi FOTRIC serii 320 z fokusem manualnym i 340 z fokusem automatycznym.

Prezentacja systemu NaviTiR

Jeżeli chcesz zobaczyć jak system NaviTiR usprawni diagnostykę w twoim zakładzie zadzwoń do nas tel. 508 051 377 lub napisz maila na biuro@toptechnikapolska.pl.

NaviTiR automatyzuje i skraca czas pracy - porównanie metody tradycyjnej i z NaviTiR

Diagnostyka termowizyjna bez NaviTiR

Tradycyjny schemat pracy podczas diagnostyki termowizyjnej obejmuje następujące kroki:

  1. Wykonanie zdjęcia termowizyjnego dla każdego punktu badania i zapisanie danych w notatniku
  2. Wybór i zaznaczenie danych
  3. Przesłanie zdjęć na komputer
  4. Przepisanie danych z notatnika i przypisanie ich do zdjęć
  5. Zmiana nazw zdjęć
  6. Sprawdzenie i diagnoza wg otrzymanych zdjęć
  7. Posortowanie zdjęć wg kategorii np. w normie, do kontroli, alarm itp.
  8. Wygenerowanie raportu z badań

Diagnostyka termowizyjna z NaviTiR

Do systematycznego sprawdzania w zakładzie przemysłowym może być kilkadziesiąt lub nawet kilkaset punktów krytycznych. Schemat pracy z aktywnym oprogramowaniem sztuczna inteligencja Fotric NaviTiR skraca się tylko do dwóch punktów, gdyż pozostałe są realizowane automatycznie:

  1. Wykonanie zdjęcia termowizyjnego dla każdego punktu badania
  2. Wygenerowanie raportu z badań
Poszczególne kroki badania termowizyjnego widać na poniższym schemacie, a raport generuje się jednym kliknięciem.

Schemat pracy z NaviTiR

navitir schemat

Raport z badań termowizyjnych

Sztuczna inteligencja Fotric NaviTiR

Inspekcja termowizyjna z NaviTiR

Identyfikacja obiektów i automatyczna diagnostyka

System FOTRIC NaviTiR stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego systemu zarządzania danymi inspekcji, który często obejmuje dokumentację papierową, co jest pracochłonne i podatne na błędy. Podczas korzystania z FOTRIC NaviTiR urządzenie może automatycznie przywoływać wstępnie ustawione reguły diagnostyczne, inteligentnie diagnozować bieżący stan sprzętu i zapisywać wnioski diagnostyczne w zadaniu inspekcji.

Nawet początkujący technik z ograniczonym doświadczeniem może przeprowadzać inspekcje z taką samą jakością z pomocą FOTRIC NaviTiR jak pracwnik zaawansowany. NaviTiR jest elastyczny i wygodny w obsłudze. Doświadczeni inspektorzy mogą nadpisać diagnozę urządzenia, jeśli scenariusz wymaga innej weryfikacji.

Automatyczne rozpoznawanie obiektów przyspiesza pracę 3 razy.

Analiza trendów identyfikuje zagrożenia zanim wydarzą się awarie.

Zarządzenie danymi i natychmiastowa synchronizacja podnosi efektywność pracy o 60%.

Generowanie raportu jednym kliknięciem.

Diagnostyka termowizyjna bez NaviTiR

Sztuczna inteligencja Fotric NaviTiR

Diagnostyka termowizyjna z NaviTiR

Sztuczna inteligencja Fotric NaviTiR

Termowizja setek obiektów to nie problem

Kamery termowizyjne FOTRIC wzbogacone o oprogramowanie NaviTiR z funkcją rozpoznawania obiektów inteligentnie oszczędzają czas. Pomagają w realizacji ustalonych zleceń kontroli dziesiątek, a nawet setek zasobów w wielu regionach, takich jak szafy elektryczne, metalurgia, ropa i gaz lub zakłady chemiczne, wielokrotne testowanie urządzenia, testy badawczo-rozwojowe, jednorazowe badanie wielu urządzeń lub wykrywanie wad gotowych produktów.

Wbudowana funkcja rozpoznawania obiektów może szybko znaleźć odpowiednie urządzenia i punkty na liście inspekcji poprzez automatyczne dopasowanie obrazu wizualnego, który może prowadzić użytkownika krok po kroku zgodnie z zaplanowaną trasą. W ten sposób ryzyko pominięcia celów jest zminimalizowane, co mogłoby spowodować nieoczekiwane awarie.

Efektywność pracy z NaviTiR

Cyfryzacja przygotowań przed inspekcją

Inteligentne oprogramowanie FOTRIC NaviTiR upraszcza inspekcje poprzez wstępne tworzenie tras. To oprogramowanie komputerowe umożliwia tworzenie list urządzeń i punktów, które należy sprawdzić w każdej lokalizacji. Trasa jest zorganizowana w najbardziej efektywnej kolejności i automatycznie synchronizuje się z kamerą termowizyjną FOTRIC za pośrednictwem Wi-Fi lub kabla USB w trybie nawigacji po trasie.

Diagnostyka w czasie rzeczywistym

Możesz łatwo zidentyfikować urządzenia na swojej liście, skanując ich naklejki z kodami QR wygenerowane przez NaviTiR, a następnie zdiagnozować punkty docelowe poprzez automatyczne dopasowanie obrazu wizualnego. Kody branżowe można wprowadzać z wyprzedzeniem, co pozwala na diagnostykę w czasie rzeczywistym w terenie z czterema poziomami alertów. Oprócz tego można również modyfikować diagnozę w kamerze i w razie potrzeby dodawać komentarze.

Sztuczna inteligencja Fotric NaviTiR
Sztuczna inteligencja Fotric NaviTiR

Zamówienia i zapytania:

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem produktu lub dodatkową informacją prosimy o wybór opcji poniżej i przesłanie do nas maila z podaniem konkretnego produktu lub problemu do rozwiązania, oraz informacji kontaktowych:

W przypadkach bardzo pilnych jesteśmy zawsze dostępni telefonicznie.
Kamery Fotric - termowizja w przemyśle

Więcej informacji o wykorzystaniu termowizji w budownictwie i przemyśle:

Kamery z obiektywem stałym
Kamery z obiektywem manualnym
Kamery z obiektywem automatycznym
Ultradźwiękowa kamera akustyczna