Sterowalny agregat do suszenia podposadzkowego

Osuszacz podposadzkowy do osuszania po zalaniach

Wydajna pompa ciśnieniowa Dölco RT-M 110 to szybkie osuszanie​

Agregat do suszenia serii RT-M to bez wątpienia kompaktowy gwarantujący szybkie osuszanie i tanie osuszanie osuszacz warstw izolacyjnych [warstw podposadzkowych], który może być używany zarówno w trybie nadciśnieniowym [może wtłaczać powietrze], jak też i podciśnieniowym [może zasysać powietrze]. Jak wiemy nazywany również określeniem pompa ciśnieniowa RT-M jest konstrukcyjnie i ergonomicznie dopasowanym elementem kompletnego systemu osuszania podposadzkowego. Ogólnie mówiąc chodzi tutaj o serię M niemieckiej firmy Dölco, sam osuszacz Rt-M ma oczywiście możliwość bezpiecznego ustawiania na innych urządzeniach. Biorąc pod uwagę te cechy odpowiada on na potrzeby rynkowe i gwarantuje kompatybilność całego zestawu osuszania podposadzkowego, jak też szybkie i tanie osuszanie po zalaniach na przykład na obiektach prywatnych i komercyjnych.

Faktem jest, że tylko w rozwiązaniach firmy Dölco obudowa urządzenia jest wykonana z wytrzymałego i malowanego proszkowo aluminium.  Dzięki czemu agregat do osuszania RT-M ma niewielką wagę 10 – 11 kg, w zależności od wersji. Obudowa posiada dwa uchwyty do przenoszenia z boku, jak również jeden uchwyt do przenoszenia na górze obudowy. Tym samym zapewnia to wygodę, ergonomiczną pracę i bezproblemowy transport. Co więcej kabel z wtyczką sieciową chowa się w specjalnej wnęce na kable i co w tym przypadku zapobiega jego uszkodzeniu w transporcie. Dodatkowo osuszacz posiada zintegrowany licznik energii MID, który jest niezbędny do rozliczania usług suszenia i obliczania zużycia energii. Przyłącza węży znajdują się po stronie tłocznej i ssącej z boku urządzenia. Co się tyczy podłączania węży, to różne adaptery umożliwiają podłączenie najpopularniejszych średnic. Standardem są węże 38 mm.

Agregat do suszenia  RT-M - podstawowe zalety:

Zestaw do osuszania stref izolacji
 • Bez wątpienia sprawdzona w branży niemiecka technologia, która zapewnia szybkie osuszanie po zalaniach podposadzkowych
 • Niewielka waga urządzenia, tylko 10 – 11 kg
 • Oczywiście agregat do suszenia jest dopasowany do innych elementów systemu serii M i gwarantuje zarówno szybkie osuszanie, jak i również tanie osuszanie stref izolacji
 • Przystosowany do ergonomicznej pracy, łatwego transportu i instalacji
 • Dodatkowo wbudowana możliwość zdalnego monitoringu i sterowania [wersja D]
 • Co więcej zintegrowana jednostka odkażająca [wersja D]
 • Wydajny i energooszczędny zaprojektowany do pracy w dowolnej technologii podposadzkowej

Obszary zastosowań:

 • Osuszanie warstw izolacji i jastrychu
 • Osuszanie przegród między stropowych i części konstrukcji budowlanych wymagających wtłaczania lub zasysania powietrza np. komór międzyściennych i szachtów
 • Osuszanie dachów płaskich
 • Dezynfekcja przestrzeni podposadzkowych np. w trakcie procesu osuszania

Agregat do suszenia RT-M D ma jednostkę odkażającą:

Mając na uwadze, że pompa ciśnieniowa RT-M D posiada również jednostkę odkażającą wiemy, że idealnie nadaje się do stosowania w ciągłej pracy bez nadzoru. Dodatkowo  możemy ją sterować i monitorować zdalnie poprzez komputer lub smartfon. Osuszacz posiada również gniazdo do podłączania czujnika temperatury. Dzięki dostępnej stronie internetowej gromadzimy, przeglądamy i analizujemy zdalnie podstawowe parametry osuszania, bez konieczności fizycznych pomiarów na obiekcie.
 

Pompa ciśnieniowa RT-M niezależnie od wariantu zapewnia oczywiście szybkie osuszanie i tanie osuszanie. Dlatego ogólnie rzecz biorąc idealnie nadaje się jako jednostka ssąca na przykład we współpracy z separatorem WVA-M. Często w tandemie a nim tworzy wydajny zestaw do osuszania podciśnieniowego. Osuszacz RT-M pracuje zarówno jako niezależna, jak też wspomagająca turbina wtłaczająca. W wersji RT-M D ten osuszacz podposadzkowy na dodatek realizuje również automatyczny proces dezynfekcji osuszanych warstw izolacji. Bez wątpienia jest to unikalne opatentowane rozwiązanie zmniejszające ryzyko wydmuchania z warstw podposadzkowych aktywnych szkodliwych zarodników grzybów i pleśni. Dodatkowo redukujące też występujący podczas osuszania nieprzyjemny zapach.

Pompa ciśnieniowa RT-M posiada wiele unikalnych zalet:

Kompaktowe rozmiary, niewielka waga i mobilność
pompa ciśnieniowa

RT-M w skrócie to kompaktowy osuszacz warstw izolacyjnych dostępny w dwóch wariantach mocy na przykład 0,85 kW; 1,1 kW z opcjonalnym systemem odkażania i sterowania.

Jak widać osuszacz posiada dwa uchwyty do przenoszenia z boku, jak też jeden uchwyt do przenoszenia na górze zapewniając wygodę, ergonomiczną pracę i transport.

Kabel bezpiecznie ukryty w obudowie
osuszanie podposadzkowe, osuszanie strefy izolacji

Dodatkowo kabel z wtyczką sieciową chowa się w specjalnej wnęce na kable, co zapobiega jego uszkodzeniu w transporcie. Również specjalna aluminiowa konstrukcja sprawia, że urządzenia ważą maksymalnie tylko 11,5 kg. Są to faktycznie najlżejsze urządzenia tego typu na rynku.

Specjalny system wentylacji
pompa ciśnieniowa

Co więcej sprężarka RT-M, jak również pozostałe modele, są wyposażone dodatkowo w wbudowany system wymuszonej wentylacji na bazie renomowanego niemieckiego producenta wentylatorów. Umożliwia to przede wszystkim bezproblemową eksploatację urządzenia nawet w podwyższonych temperaturach podczas instalacji realizowanych w porach letnich.

Unikalny system odkażania
Agregat do osuszania stref izolacji

Należy również pamiętać, że zintegrowana opcja odkażania jest unikalnym opatentowanym rozwiązaniem. Odkażanie zmniejsza ryzyko wydmuchania z warstw podposadzkowych aktywnych szkodliwych zarodników grzybów i pleśni, a także dodatkowo redukuje występujący podczas osuszania nieprzyjemny zapach.

Funkcja działa automatycznie podczas suszenia i nikt inny na rynku nie ma takiego rozwiązania.

System monitoringu i sterowania

Na koniec trzeba wspomnieć, że RT-M ma opcjonalny moduł komunikacji, dzięki czemu umożliwia  zdalny odczyt parametrów i sterowanie za pomocą smartfona lub komputera. Przez co nie są potrzebne żadne dodatkowe kosztowne systemy i okablowanie. Urządzenie posiada oczywiście również gniazdo do podłączania zewnętrznego czujnika wilgotności i temperatury., Zbierane dane można przeglądać i analizować na komputerze lub smartfonie.

Gniazdko serwisowe i rozliczanie energii

Na obudowie znajduje się też do wykorzystania gniazdko serwisowe/sieciowe. Można do niego w razie potrzeby podłączyć inne urządzenia. Osuszacz posiada również zintegrowany licznik energii MID, który jest niezbędny do rozliczania usług suszenia i obliczania zużycia energii.

Nowoczesna sprężarka podposadzkowa RT-M idealnie nadaje się do stosowania w ciągłej pracy bez nadzoru i zapewnia efektywne tanie osuszania po zalaniach. Przyłącza węży po stronie tłocznej i ssącej znajdują się oczywiście z boku urządzenia. Różne adaptery umożliwiają podłączenie węży o najpopularniejszych średnicach. Standardem są węże 38 mm.

Opis elementów na obudowie i panelu sterowania:

Agregat do osuszania stref izolacji

Osuszacze izolacji RT-M - specyfikacja techniczna:

 • Rodzaj urządzenia: RT-M 85 nr art. 11357
 • Wydajność powierzchniowa [m2]: 1 – 25 m²
 • Przepływ powietrza [m3/h]: maks. 170 m³/h przy 0 mbar
 • Ciśnienie ssania [mbar]: -140 mbar, +140 mbar
 • Zakres pracy [°C]: 1 – 40°C
 • Prąd roboczy [A]: 3,7 A
 • Stopień ochrony: IP 54
 • Poziom hałasu w odległości 1 m: 61 dB lub 48 dB z tłumikiem
 • Napięcie przyłączeniowe [V]: 230 V
 • Częstotliwość [Hz]: 50 Hz
 • Moc [kW]: 0,85 kW
 • Waga [kg]: 10 kg
 • Wymiary [dł. x szer. x wys.]: 360 x 460 x 440 mm
 • Rodzaj urządzenia: RT-M 110 nr art. 11752, RT-M 110 D nr art. 11983
 • Wydajność powierzchniowa [m2]: 1 – 60m²
 • Przepływ powietrza [m3/h]: maks. 190 m³/h przy 0 mbar
 • Ciśnienie ssania [mbar]: -260 mbar, +260 mbar
 • Zakres pracy [°C]: 1 – 40°C
 • Prąd roboczy [A]: 4,8 A
 • Stopień ochrony: IP 54
 • Poziom hałasu w odległości 1 m: 61 dB lub 48 dB z tłumikiem
 • Napięcie przyłączeniowe [V]: 230 V
 • Częstotliwość [Hz]: 50 Hz
 • Moc [kW]: 1,1 kW
 • Waga [kg]: 11 kg, 11,5 kg [wersja D]
 • Wymiary [dł. x szer. x wys.]: 360 x 460 x 440 mm

Zestaw do osuszania strefy izolacji: pompa wysokociśnieniowa RT-M 110 i separator wody WVA-M

Zestaw do osuszania podciśnieniowego

Film prezentuje współpracę zestawu do osuszania podposadzkowego metodą podciśnieniową [zasysającą] w oparciu o sterowalną turbinę RT-M 110 i separator wody WV-M. Podczas pracy metodą podciśnieniową separator odpowiada za zbieranie i odpompowywanie wody zasysanej spod warstw izolacji, jak również separuje zasysane części stałe. Dzięki temu cały system idealnie nadaje się do stosowania w ciągłej pracy bez nadzoru. Systemowe podłączenie węży do instalacji podposadzkowej i pozostałych urządzeń, a także do odprowadzania wody gwarantują odpowiednie bezpieczeństwo i szybkość instalacji.

Za automatyczne sterowanie odpompowywaniem wody odpowiadają dwa systemy czujników, podstawowy elektroniczny, oraz rezerwowy pływak mechaniczny. WVA-M ma możliwość odprowadzania 1200 litrów wody na godzinę, przy wysokości podnoszenia ponad 10 metrów. Przyłącza węży znajdują się po obu stronach obudowy. Różne adaptery umożliwiają podłączenie węży o najpopularniejszych średnicach. Standardem są węże 38 mm.

 

Zamówienia i zapytania:

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem produktu lub dodatkową informacją prosimy o wybór opcji poniżej i przesłanie do nas maila z podaniem konkretnego produktu lub problemu do rozwiązania, oraz informacji kontaktowych:

W przypadkach bardzo pilnych jesteśmy zawsze dostępni telefonicznie.

Pozostałe komponenty systemu osuszania podposadzkowego:

HMF-M
system filtrujący
Filtr Hepa H13 Dolco HMF-M
SKV 230-VM sprężarka bocznokanałowa
Zestaw osuszania stref izolacji, zestaw do suszenia międzywarstwowego
RT-M
sterowalna sprężarka
Zestaw do osuszania stref izolacji
RT-M Duo sterowalna podwójna sprężarka
Turbina do osuszania podposadzkowego
WVA-M
separator wody
Separator wody Dolco do osuszania podposadzkowego odpompowywanie wody filtrowanie powietrza

Akcesoria systemu osuszania podposadzkowego:

Do instalacji systemu osuszania podposadzkowego niezbędny jest też zestaw dodatkowych akcesoriów jak, węże, złączki, rozdzielacze, dysze , opaski, materiały uszczelniające itp. Cały komplet wyposażenia jest opisany i dostępny bezpośrednio w naszym sklepie internetowym.