Osuszacze przemysłowe adsorpcyjne Cotes C30

Osuszacz powietrza adsorpcyjny, kompaktowe urządzenia do osuszania, osuszanie małych magazynów

Osuszacze adsorpcyjne Cotes C30

Seria C30 osuszaczy adsorpcyjnych to urządzenia kompaktowe i przeznaczone do wszechstronnego zastosowania.

Wydajność osuszania [kg/h]: 0,9 – 1,9 kg/h
Przepływ suchego powietrza [m3/h]: 300 m3/h

Podstawowe cechy osuszaczy:

 • Wysoka efektywność osuszania
 • Obudowa wykonana ze stali nierdzewnej
 • Niewielkie koszty eksploatacji i konserwacji
 • Niski poziom hałasu
 • Niskie zużycie energii
 • Łatwa instalacja w obiekcie

Zalety osuszaczy Cotes C30:

 • Przyciągający wzrok wygląd przemysłowy
 • Solidna konstrukcja
 • Wszystkie wentylatory są zamontowane wewnątrz szafy
 • Łatwy montaż dodatkowych urządzeń izolujących i tłumiących hałas
 • Kluczowe elementy to standardowe jednostki łatwo dostępne na całym świecie
 • Najbardziej efektywny rotor dostępny obecnie na światowym rynku
 • Wysoce trwałe tuleje wirnika
 • Duże drzwi, które zapewniają szybki i łatwy dostęp
 • Filtry są łatwe do zdemontowania i wymiany

Korzyści dla klientów:

 • Atrakcyjne wizualnie urządzenia, które można zamontować w dobrze widocznych miejscach
 • Dłuższa żywotność. Lepszy zwrot z inwestycji
 • Możliwość montażu w szerszym zakresie pozycji i konstrukcji, nawet tam, gdzie jest publiczny dostęp itp.
 • Konfiguracje indywidualnie dopasowane do każdego projektu/instalacji
 • Najwięcej wilgoci usuniętej z przepływu powietrza przy najniższych kosztach
 • Oszczędności na pracach konserwacyjnych i serwisowych
 • Większa wydajność pracy

Seria osuszaczy Cotes C30 stanowi najmniejszą gamę osuszaczy przemysłowych o szerokim wachlarzu zastosowań. Często wykorzystuje się je w zakładach przetwórstwa spożywczego, chłodniach, wodociągach, a także dla potrzeb ogólnego precyzyjnego zarządzania poziomem wilgoci we wszystkich rodzajach pomieszczeń. Osuszacze cechują się łatwością czyszczenia i konserwacji, mają przemysłowy design, a przede wszystkim są produktem wysokiej jakości i trwałości.

Osuszacze C30 zostały zaprojektowane, aby zminimalizować całkowite zużycie energii elektrycznej, a także umożliwić rozbudowę osuszacza o opcjonalne moduły na przykład moduł odzysku ciepła, moduł kondensacji powietrza regeneracyjnego lub dodatkowy filtr. Istotnym parametrem jest też niski poziom hałasu podczas pracy i minimalne koszty utrzymania.

Osuszacz Cotes C30E został tak skonstruowany, aby zapewnić niezakłócony przepływ powietrza przez urządzenie, co zmniejsza zużycie energii, straty ciśnienia i poziomy hałasu.

Wszystkie komponenty, pomocnicze oraz wyposażenie i funkcje są zoptymalizowane pod kątem lepszej wydajności, wyjątkowej trwałość i łatwość konserwacji.

Zasada pracy osuszacza adsorpcyjnego Cotes C30:

Osuszacze przemysłowe adsorpcyjne Cotes osuszacz powietrza adsorpcyjny urządzenie do osuszania osuszanie małych magazynów

Dwa strumienie powietrza

Działanie osuszaczy adsorpcyjnych Cotes wynika zasadniczo z działania dwóch strumieni powietrza.

Proces osuszania (A do E)

Napływający strumień powietrza (powietrze procesowe) (A) wpływa do jednej części osuszacza poprzez filtr powietrza procesowego (B). Następnie powietrze przechodzi przez wolno obracający się rotor (C), którego wewnętrzne powierzchnie pokryte są specjalnym higroskopijnym żelem krzemionkowym, które zatrzymują przechodzące przez nie cząsteczki wody.

Gdy wilgotne powietrze przechodzi przez rotor, cząsteczki wody są adsorbowane i osadzane w porach na powierzchni żelu krzemionkowego. Oznacza to, że powietrze opuszcza rotor zawierając mniej wilgoci (mniej cząsteczek wody) niż w momencie wejścia (E). A ponieważ proces adsorpcji uwalnia energię do powietrza, temperatura wzrasta również temperatura powietrza procesowego. Powietrze procesowe jest kontrolowane przez wentylator powietrza procesowego (D).

Proces regeneracji (F do J)

Drugi strumień powietrza (powietrze regeneracyjne) (J) jest filtrowane przez filtr powietrza regeneracyjnego (K) i ogrzewane przez elementy grzewcze (I) w celu zmniejszenia jego wilgotności względnej. W drodze przez rotor (H), to ciepło odparowuje wilgoć uprzednio zaadsorbowaną przez kryształy krzemionki w rotorze. Powstała para wodna opuszcza osuszacz w wychodzącym powietrzu regeneracyjnym (F). Powietrze regeneracyjne jest sterowane przez wentylator powietrza regeneracyjnego (G).

Wentylatory

Wszystkie urządzenia z gamy osuszaczy adsorpcyjnych C30 są standardowo wyposażone w dwa wentylatory.  Osuszacze adsorpcyjne Cotes są zawsze skonfigurowane z pewną ilością “ciśnienia zewnętrznego”, aby upewnić się, że przewody nie spowodują zmniejszenia ilości powietrza.

Filtry

Wszystkie modele osuszaczy adsorpcyjnych Cotes są wyposażone w filtry usuwające niepożądane cząstki lub inne zanieczyszczenia z napływającego powietrza procesowego i regeneracyjnego. Filtry klasy G4 są standardowo montowane w urządzeniach Cotes C30 w celu filtrowania napływającego powietrza procesowego i regeneracyjnego.

Jednostki grzewcze

Osuszacze Cotes C30 są wyposażone w elektryczne jednostki grzewcze typu PTC, w celu kontroli temperatury powietrza regeneracyjnego wpływającego do urządzenia.

Jednostka odzysku ciepła (moduł HR)

Osuszacze adsorpcyjne Cotes mogą być wyposażone w wymiennik ciepła, dzięki któremu część energii cieplnej z powietrza regeneracyjnego opuszczającego urządzenie jest pobierana i ponownie wykorzystywana do wstępnego podgrzania napływającego powietrza regeneracyjnego. Wymiennik ciepła jest umieszczony w zewnętrznej skrzynce wyposażonej we wloty i wyloty dla przychodzącego i wychodzącego powietrza regeneracyjnego.

Jednostka odzysku ciepła może zaoszczędzić nawet 20-25% na zużyciu energii, ale należy zainstalować odpowiednie kanały i przepustnicę dla wychodzącego powietrza regeneracyjnego.

Jednostka kondensacji wody (moduł LK)

Osuszacze adsorpcyjne Cotes mogą być wyposażone w jednostki kondensacji wody w celu skroplenia części wody z powietrza regeneracyjnego opuszczającego osuszacz. Jest to korzystne, gdy wylot powietrza regeneracyjnego z technicznego punktu widzenia nie może być zainstalowany w obiekcie.

Po zainstalowaniu zespołu kondensacji wody powietrze regeneracyjne tworzy zamknięty obieg, wykorzystując powietrze otoczenia przechodzące przez wymienniki ciepła w celu schłodzenia powietrza regeneracyjnego do temperatury poniżej temperatury kondensacji.

Osuszacze przemysłowe adsorpcyjne Cotes osuszacz powietrza adsorpcyjny urządzenie do osuszania osuszanie małych magazynów

Zamówienia i zapytania:

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem produktu lub dodatkową informacją prosimy o wybór opcji poniżej i przesłanie do nas maila z podaniem konkretnego produktu lub problemu do rozwiązania, oraz informacji kontaktowych:

W przypadkach bardzo pilnych jesteśmy zawsze dostępni telefonicznie.

Produkty powiązane:

Cotes CR
0,44 – 1,4 kg/h
80 – 400 m3/h
Cotes C30
0,9 – 1,9 kg/h
300 m3/h
Cotes C35
3,3 – 5,6 kg/h
750 – 1000 m3/h
Cotes C65
7,8 – 19,1 kg/h
1950 – 3700 m3/h
Cotes C105
25,1 – 50,5 kg/h
4100 – 8800 m3/h