Podwójna turbina do osuszania stref izolacji

Sprężarka do osuszania podposadzkowego do wszystkich technologii

Sterowalny agregat do osuszania Dölco RT-M Duo/RT-M Duo D

Podwójna sprężarka pompa do osuszania RT-M Duo to bez wątpienia nowoczesny kompaktowy agregat do osuszania warstw izolacji. Tak naprawdę RT-M Duo D jest opatentowanym i najefektywniejszym rozwiązaniem firmy Dölco przeznaczonym do nieniszczącego osuszania warstw podposadzkowych. W efekcie tylko w oparciu o to jedno urządzenie, jeden agregat do osuszania, budujemy system doosuszania podposadzkowego, który w zależności od potrzeby funkcjonuje zarówno w technologii wtłaczania powietrza w warstwy izolacji, jak również zasysania powietrza z warstw izolacji. W dodatku możliwa jest również  praca w obu technologiach osuszania poprzez jednoczesne wtłaczania i zasysania powietrza. Krótko mówiąc aktualnie na rynku jest to jedyna unikalna pompa do osuszania w ten sposób.

Sprężarka do osuszania RT-M Duo jest oczywiście konstrukcyjnie i ergonomicznie dopasowanym elementem kompletnego systemu osuszania podposadzkowego serii M i jak widać ma możliwość piętrowego ustawiania na innych urządzeniach.

Niezależnie od wypranej technologii, jak również wariantu instalacji mamy zawsze do dyspozycji bardzo wydajne urządzenie z dwoma turbinami, które można indywidualnie sterować. Dzięki temu możliwościom pompa do osuszania RT-M Duo jest w stanie zastąpić wszystkie inne rozwiązania bazujące na systemach wielokomponentowych, jak również zintegrowanych.  Na dłuższą metę to właśnie takie rozwiązanie dostarcza rzecz jasna w razie potrzeby większą moc i gwarantuje dużą elastyczność w realnym wykorzystaniu na budowie.

Turbina do osuszania RT-M Duo - podstawowe zalety:

Turbina do osuszania podposadzkowego
 • Bez wątpienia sprawdzona w branży niemiecka technologia
 • Niewielka waga tylko 14 kg
 • Jak wiemy jest to unikalny dwuturbinowy agregat do osuszania dopasowany do innych elementów systemu
 • Oczywiście jest przystosowany do ergonomicznej pracy, łatwego transportu i instalacji
 • Dodatkowo wbudowana możliwość zdalnego monitoringu i sterowania
 • Co więcej zintegrowana jednostka odkażająca
 • Ogólnie rzecz biorąc zaprojektowany do pracy w dowolnej technologii podposadzkowej, w tym bezinwazyjnej
 • Na koniec trzeba podkreślić, że jest to unikalna sprężarka do osuszania, która zastępuje dwa inne urządzenia

Obszary zastosowań:

 • Osuszanie warstw izolacji i jastrychu
 • Osuszanie w wielu wariantach instalacyjnych, w tym bezinwazyjnie
 • Osuszanie przegród między stropowych i części konstrukcji budowlanych wymagających wtłaczania lub zasysania powietrza np. komór międzyściennych, szachtów itp.
 • Osuszanie dachów płaskich
 • Dezynfekcja przestrzeni podposadzkowych

Sprężarka do osuszania RT-M Duo - monitoring i automatyczne odkażanie:

Pompa do osuszania RT-M Duo D ma wbudowany moduł podłączania czujnika wilgotności i temperatury, dzięki któremu na bieżąco możemy pozyskiwać informacje o przebiegu procesu osuszania. Zbierane informacje  przez moduł komunikacji są przekazywane na serwer, gdzie korzystając z komputera lub smartfonu jesteśmy w stanie zdalnie monitorować i sterować procesem osuszania. Nie ma potrzeby zakupu innych drogich i abonamentowych systemów, oraz rozkładania dodatkowego okablowania obok zainstalowanych urządzeń.

RT-M Duo D posiada też funkcję automatycznego odkażania osuszanych warstw izolacji redukując szkodliwość wpływu znajdujących się pod posadzką zarodników pleśni i grzybów, które wydostają się wraz z zasysanym powietrzem do pomieszczenia, jak też minimalizując nieprzyjemny zapach.

Te cechy są unikalne i nieosiągalne w żadnych innych dostępnych na rynku konkurencyjnych rozwiązaniach.

Turbina do osuszania RT-M Duo posiada wiele unikalnych zalet:

Kompaktowe rozmiary, niewielka waga i mobilność
Turbina do osuszania podposadzkowego

Pompa do osuszania RT-M Duo to kompaktowy osuszacz warstw izolacyjnych [warstw podposadzkowych], zoptymalizowany do suszenia bezpieczną bezinwazyjną hermetyczną metodą tłocząco zasysającą [push-pull].

Bez wątpienia wielowariantowość jego zastosowania umożliwia również pracę w systemie tłoczącym [nadciśnieniowym, zasysającym, podciśnieniowym], jak też w trybie mieszanym zasysająco-tłoczącym.

Kabel bezpiecznie ukryty w obudowie
osuszanie podposadzkowe, osuszanie strefy izolacji

RT-M Duo jako ergonomiczna pompa do osuszania posiada dwa uchwyty do przenoszenia z boku i dodatkowo jeden uchwyt do przenoszenia na górze zapewniając wygodę w instalacji i transporcie. Do więcej kabel z wtyczką sieciową chowa się w specjalnej wnęce na kable, co zapobiega jego uszkodzeniu w transporcie.

Jest to bardzo lekki agregat do osuszania z wagą zaledwie 14 kg.

To najlżejsza turbina do osuszania tego typu na rynku.

Specjalny system wentylacji
Turbina do osuszania podposadzkowego

Obudowa urządzenia wykonana jest z wytrzymałego, malowanego proszkowo aluminium, co gwarantuje trwałość i niezawodność. RT-M Duo jest konstrukcyjnie i ergonomicznie dopasowanym elementem kompletnego systemu osuszania podposadzkowego serii M, z możliwością ustawiania na innych urządzeniach.

Sprężarka do osuszania RT-M Duo jest wyposażona w wbudowany system wymuszonej wentylacji opracowany przez renomowanego niemieckiego producenta wentylatorów. Dzięki temu pracuje bez problemu nawet w podwyższonych temperaturach podczas instalacji realizowanych na przykład w porach letnich.

Unikalny system odkażania

Zintegrowana opcja odkażania jest rzeczywiście unikalnym opatentowanym rozwiązaniem zmniejszającym ryzyko wydmuchania z warstw podposadzkowych aktywnych szkodliwych zarodników grzybów i pleśni, jak również redukującym występujący podczas osuszania nieprzyjemny zapach.

Co więcej funkcja działa oczywiście automatycznie podczas suszenia. Nikt inny na rynku nie ma takiego rozwiązania.

System monitoringu i sterowania

Sprężarka do osuszania RT-M Duo D posiada również opcjonalny moduł komunikacji, co umożliwia  zdalny odczyt parametrów i sterowanie za pomocą smartfona lub komputera. Dzięki czemu nie są potrzebne żadne dodatkowe kosztowne systemy i okablowanie. Urządzenie posiada dodatkowo gniazdo do podłączania zewnętrznego czujnika wilgotności i temperatury, przez to można gromadzić, przeglądać i analizować dane na komputerze lub smartfonie.

Gniazdko serwisowe i rozliczanie energii

Na obudowie znajduje się też do wykorzystania gniazdko serwisowe/sieciowe. Oznacza to, że w razie potrzeby można do niego podłączyć inne urządzenie. Co więcej jest wyposażone w zintegrowany licznik energii MID, który jest niezbędny do rozliczania usług suszenia i obliczania zużycia energii.

Agregat RT-M Duo idealnie nadaje się do stosowania na instalacjach w ciągłej pracy bez nadzoru. Przyłącza węży po stronie tłocznej i ssącej znajdują się z boku urządzenia. Różne adaptery umożliwiają podłączenie węży o najpopularniejszych średnicach. Standardem są węże 38 mm.

Turbina do osuszania RT-M Duo jest idealna do suszenia strefami

Jak wiemy z praktyki często na instalacjach po zalaniach znajdujemy obszary, które znacząco różnią się poziomem zawilgocenia. Na przykład dobierając technologię suszenia takiego obiektu warto oczywiście wykorzystać odseparowane instalacje na dwóch różnych strefach. Oczywiście jest to sensowne w następujących sytuacjach:

 • występowania dwóch obszarów znacząco różniących się zmierzoną wilgotnością
 • jeżeli tylko jeden z obszarów ma zidentyfikowaną stojącą wodę pod jastrychem
 • w każdym przypadku jeżeli uznamy, że jedną strefę należy osuszać podciśnieniowo, a drugą nadciśnieniowo

Ogólnie mówiąc wbudowane i niezależnie sterowalne dwie turbiny dają możliwość podziału powierzchni osuszania na dwie strefy. Wykorzystujemy ściśle biorąc dwie różne technologię, ale tylko jedną turbinę. Jest oczywiście to unikalne rozwiązanie, którego nie znajdziemy u innych producentów.

Jeżeli natomiast potrzebna jest większa moc dla wybranej jednej technologi wtłaczania lub zasysani to można bez problemu połączyć obie turbiny i uzyskać moc ssania lub wtłaczania największą dostępną na rynku. W RT-M Duo możemy bez problemu przekierować moc osuszania według potrzeby i nie ma konieczności zakupu dodatkowych urządzeń sterujących.

RT-M Duo - co najmniej 5 wariantów instalacyjnych:

Wariant 1 – wtłaczanie w dwie niezależne strefy
Turbina do osuszania podposadzkowego

Turbina 1 i Turbina 2 wtłaczają niezależnie powietrze pod jastrych, funkcjonują dwie odrębne strefy osuszania.

Turbina 1 może dodatkowo również prowadzić proces dezynfekcji w strefie 1.

Wariant 2 - wtłaczanie w jedną strefę
Turbina do osuszania podposadzkowego

Turbina 1 i Turbina 2 wtłaczają razem jednocześnie powietrze pod jastrych, funkcjonuje jedna strefa osuszania.

Turbina 1 może dodatkowo też prowadzić proces dezynfekcji w całej strefie.

Wariant 3 – jednoczesne wtłaczanie i zasysanie ​
Turbina do osuszania stref izolacji

Turbina 1 wtłacza powietrze pod jastrych, Turbina 2 zasysa powietrze.
Funkcjonują jedna lub dwie strefy osuszania.

Turbina 1 może też dodatkowo prowadzić proces dezynfekcji w strefie 1.

Wariant 4 – zasysanie z 2 stref
Turbina do osuszania stref izolacji

Turbina 1 i Turbina 2 zasysają niezależnie powietrze spod jastrychu.
Funkcjonują jedna lub dwie strefy osuszania.

Wariant 5 – zasysanie z jednej strefy
Turbina do osuszania stref izolacji

Turbina 1 i Turbina 2 zasysają razem jednocześnie powietrze.
Funkcjonuje jedna strefa osuszania.

RT-M Duo D to unikalny agregat osuszania na rynku

Faktem jest, że agregat do osuszania RT-M Duo D jest jedynym urządzeniem osuszania na rynku dającym tak elastyczną możliwość pracy, i jak widać może zastępować dwa niezależne agregaty innych firm. Bez wątpienia prostota instalacji i ewentualnych późniejszych korekt w trakcje procesu suszenia, jak również automatyczna dezynfekcja, zdalny monitoring i sterowanie czynią go najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Tak czy inaczej jest również idealne dopasowany do osuszania w hermetycznej technologii bezinwazyjnej.

RT-M Duo - specyfikacja techniczna:

 • Rodzaj urządzenia: RT-M Duo nr art. 13051 [wbudowana jednostka odkażająca]
 • Wydajność powierzchniowa [m2]: 1 – 60 m²
 • Przepływ powietrza [m3/h]: maks. 2 x 170 m³/h przy 0 mbar
 • Ciśnienie ssania [mbar]: 2 x 140 mbar lub 280 mbar
 • Zakres pracy [°C]: 1 – 40°C
 • Prąd roboczy [A]: 7 A
 • Stopień ochrony: IP 54
 • Poziom hałasu w odległości 1 m: 58 dB lub 48 dB z tłumikiem
 • Napięcie przyłączeniowe [V]: 230 V
 • Częstotliwość [Hz]: 50 Hz
 • Moc [kW]: 1,75 kW
 • Waga [kg]: 14 kg
 • Wymiary [dł. x szer. x wys.]: 360 x 460 x 440 mm
 • Rodzaj urządzenia: RT-M Duo D nr art. 11798 [wbudowana jednostka odkażająca, zdalne monitorowanie i sterowanie]
 • Wydajność powierzchniowa [m2]: 1 – 60 m²
 • Przepływ powietrza [m3/h]: maks. 2 x 170 m³/h przy 0 mbar
 • Ciśnienie ssania [mbar]: 2 x 140 mbar lub 280 mbar
 • Zakres pracy [°C]: 1 – 40°C
 • Prąd roboczy [A]: 7 A
 • Stopień ochrony: IP 54
 • Poziom hałasu w odległości 1 m: 58 dB lub 48 dB z tłumikiem
 • Napięcie przyłączeniowe [V]: 230 V
 • Częstotliwość [Hz]: 50 Hz
 • Moc [kW]: 1,75 kW
 • Waga [kg]: 14 kg
 • Wymiary [dł. x szer. x wys.]: 360 x 460 x 440 mm

Zamówienia i zapytania:

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem produktu lub dodatkową informacją prosimy o wybór opcji poniżej i przesłanie do nas maila z podaniem konkretnego produktu lub problemu do rozwiązania, oraz informacji kontaktowych:

W przypadkach bardzo pilnych jesteśmy zawsze dostępni telefonicznie.

Pozostałe komponenty systemu osuszania podposadzkowego:

HMF-M
system filtrujący
Filtr Hepa H13 Dolco HMF-M
SKV 230-VM sprężarka bocznokanałowa
Zestaw osuszania stref izolacji, zestaw do suszenia międzywarstwowego
RT-M
sterowalna sprężarka
Zestaw do osuszania stref izolacji
RT-M Duo sterowalna podwójna sprężarka
Turbina do osuszania podposadzkowego
WVA-M
separator wody
Separator wody Dolco do osuszania podposadzkowego odpompowywanie wody filtrowanie powietrza

Akcesoria systemu osuszania podposadzkowego:

Do instalacji systemu osuszania podposadzkowego niezbędny jest też zestaw dodatkowych akcesoriów jak, węże, złączki, rozdzielacze, dysze , opaski, materiały uszczelniające itp. Cały komplet wyposażenia jest opisany i dostępny bezpośrednio w naszym sklepie internetowym.