Sprężarka bocznokanałowa do osuszania

Agregat do osuszania - pompa wysokociśnieniowa i skuteczne osuszanie po zalaniu

Sprężarka do suszenia izolacji Dölco SKV 230-VM

Sprężarka bocznokanałowa SKV 230-VM to nowoczesny kompaktowy agregat do suszenia izolacji, jak również pompa wysokociśnieniowa do osuszania podposadzkowego – osuszanie  po zalaniu. Może on być oczywiście używany zarówno w trybie nadciśnieniowym [może wtłaczać powietrze], jak też podciśnieniowym [może zasysać powietrze]. SKV 230-VM jako sprężarka do suszenia izolacji – osuszanie po zalaniu – jest co ważniejsze konstrukcyjnie i ergonomicznie dopasowanym elementem kompletnego systemu osuszania podposadzkowego serii M niemieckiej firmy Dölco i jak widać ma możliwość piętrowego ustawiania na innych urządzeniach.

Obudowa wykonana jest faktycznie z wytrzymałego i oczywiście malowanego proszkowo aluminium. Dodatkowo posiada dwa uchwyty do przenoszenia z boku urządzenia i ponadto jeden uchwyt do przenoszenia na górze, dzięki któremu zapewnia wygodę, ergonomiczną pracę, jak również transport. Co ważniejsze kabel z wtyczką sieciową chowa się w specjalnej wnęce na kable i w ten sposób zapobiega jego uszkodzeniu w transporcie. Agregat do osuszania  – pompa wysokociśnieniowa SKV 230-VM ma również wbudowany zintegrowany licznik energii MID, który faktycznie jest niezbędny do rozliczania usług suszenia i obliczania zużycia energii.

Na dodatek sprężarka posiada wbudowane zabezpieczenie przed przeciążeniem termicznym po to, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo. SKV 230-VM jest wyposażony również w wyłącznik ochronny silnika, co ma na celu przeciwdziałaniu możliwym blokadom spowodowanym przez przedmioty, które na przykład mogłyby dostać się do kanału bocznego.

Jak widać przyłącza węży po stronie tłocznej i ssącej znajdują się z boku urządzenia. Wreszcie różne adaptery umożliwiają podłączenie węży o najpopularniejszych średnicach, należy pamiętać, że standardem są złączki i węże 38 mm. Agregat do osuszania – pompa wysokociśnieniowa SKV 230-VM bez wątpienia idealnie nadaje się jako jednostka ssąca i doskonale współpracuje również z dedykowanym systemowym separatorem WVA-M. Faktem jest, że ta wysokowydajna pompa ciśnieniowa bez problemu może pracować jako niezależna lub też wspomagająca turbina wtłaczająca.

Sprężarka do suszenia izolacji - osuszanie po zalaniu - podstawowe zalety:

 • Bez wątpienia sprawdzona w branży niemiecka pompa wysokociśnieniowa
 • Wytrzymała, jak również niezawodna w najbardziej wymagających instalacjach
 • Agregat do osuszania dopasowany tak naprawdę do innych elementów systemu podposadzkowego
 • Dodatkowo przystosowany do zarówno ergonomicznej pracy, jak też łatwego transportu, oraz instalacji
 • Ochrona zablokowania silnika i zabezpieczenie termiczne
 • Co ważniejsze uniwersalna sprężarka do suszenia izolacji zaprojektowana do pracy w dowolnej technologii podposadzkowej

Obszary zastosowań:

 • Osuszanie warstw izolacji i jastrychu
 • Osuszanie przegród między stropowych i części konstrukcji budowlanych wymagających wtłaczania lub zasysania powietrza na przykład komór międzyściennych i szachtów
 • Osuszanie dachów płaskich i tarasów

Sprężarka bocznokanałowa SKV 230 VM - specyfikacja techniczna:

 • Rodzaj urządzenia: Sprężarka bocznokanałowa SKV 230-VM nr art. 11369
 • Wydajność powierzchniowa [m2]: 40 – 60 m²
 • Przepływ powietrza [m3/h]: maks. 190 m³/h przy 0 mbar
 • Ciśnienie ssania [mbar]: -190 mbar, +190 mbar
 • Zakres pracy [°C]: 1 – 40°C
 • Prąd roboczy [A]: 4,8 A
 • Stopień ochrony: IP 54
 • Poziom hałasu w odległości 1 m: 61 dB [A]
 • Napięcie przyłączeniowe [V]: 230 V
 • Częstotliwość [Hz]: 50 Hz
 • Moc [kW]: 1,1 kW
 • Waga [kg]: 25 kg
 • Wymiary [dł. x szer. x wys.]: 360 x 460 x 440 mm

Zestaw do osuszania strefy izolacji: sprężarka bocznokanałowa SKV 230-VM i separator wody WVA-M

Zestaw do osuszania podciśnieniowego

Film prezentuje osuszanie po zalaniu – współpracę najmniejszego i najtańszego zestawu  do osuszania podposadzkowego metodą podciśnieniową [zasysającą], który stanowi sprężarka bocznokanałowa do osuszania SKV 230 -VM i separator wody WV-M. Podczas pracy metodą podciśnieniową separator odpowiada za zbieranie i odpompowywanie wody zasysanej spod warstw izolacji. Filtruje i separuje również zasysane części stałe. Dzięki temu cały system idealnie nadaje się do stosowania w ciągłej pracy bez nadzoru. Systemowe podłączenie węży do instalacji podposadzkowej i pozostałych urządzeń do odprowadzania wody gwarantują odpowiednie bezpieczeństwo i szybkość instalacji.

Za automatyczne sterowanie odpompowywaniem wody odpowiadają dwa systemy czujników, podstawowy elektroniczny i rezerwowy pływak mechaniczny. Separator WVA-M ma możliwość odprowadzania 1200 litrów wody na godzinę, a wbudowana pompa ma wysokość podnoszenia ponad 10 metrów. Przyłącza węży znajdują się po obu stronach obudowy. Różne adaptery umożliwiają podłączenie węży o najpopularniejszych średnicach. Standardem są węże 38 mm.

Zamówienia i zapytania:

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem produktu lub dodatkową informacją prosimy o wybór opcji poniżej i przesłanie do nas maila z podaniem konkretnego produktu lub problemu do rozwiązania, oraz informacji kontaktowych:

W przypadkach bardzo pilnych jesteśmy zawsze dostępni telefonicznie.

Pozostałe komponenty systemu osuszania podposadzkowego:

HMF-M
system filtrujący
Filtr Hepa H13 Dolco HMF-M
SKV 230-VM sprężarka bocznokanałowa
Zestaw osuszania stref izolacji, zestaw do suszenia międzywarstwowego
RT-M
sterowalna sprężarka
Zestaw do osuszania stref izolacji
RT-M Duo sterowalna podwójna sprężarka
Turbina do osuszania podposadzkowego
WVA-M
separator wody
Separator wody Dolco do osuszania podposadzkowego odpompowywanie wody filtrowanie powietrza

Akcesoria systemu osuszania podposadzkowego:

Do instalacji systemu osuszania podposadzkowego niezbędny jest też zestaw dodatkowych akcesoriów jak, węże, złączki, rozdzielacze, dysze , opaski, materiały uszczelniające itp. Cały komplet wyposażenia jest opisany i dostępny bezpośrednio w naszym sklepie internetowym.