Separator wody Dolco do osuszania podposadzkowego

Odpompowywanie wody i filtrowanie powietrza podczas osuszania

Wstępny separator wody Dolco WVA-M

Bez wątpienia separator wody Dolco WVA-M stanowi idealne uzupełnienie całego systemu osuszania podposadzkowego serii M.  Biorąc pod uwagę zastosowanie osuszania w technologii podciśnieniowej obecność separatora jest nawet obowiązkowa. WVA-M odpowiada za odpompowywanie wody i filtrowanie powietrza. Występuje w systemie osuszania jako pierwszy element systemu. Następnie do separatora podłączamy sprężarkę, ale czasami również pomiędzy sprężarką, a separatorem występuje specjalny moduł mikorfiltra HMF-M. Mikrofiltrodpowiada już za bardzo dokładną filtrację powietrza poprzez certyfikowany filtr Hepa H13. 

Odprowadzanie wody i filtrowanie powietrza jest o tyle istotne, że bardzo często w warstwach izolacji po zalaniach gromadzą się duże ilości wody. Wodę tą należy oczywiście odpompowywać. Dodatkowo, nawet jeżeli nie mamy do czynienie ze stojąca wodą, to podczas samego procesu osuszania woda lub wilgoć przemieszcza się w kierunku otworów zasysających i następnie do separatora. Stamtąd musi rzecz jasna separator musi ją następnie odpompować na przykład do kanalizacji.

Drugą funkcją separatora wody oprócz odpompowywania wody jest filtrowanie powietrza. Zasysane spod posadzki powietrze jest
zanieczyszczone pyłem, kawałkami jastrychu, jak również dodatkowo zasysane są elementy styropianu i folii. Separator wody Dolco separuje, czyli odfiltrowywuje je wszystkie, tak aby nie stwarzały zagrożenia dla podłączonych do niego osuszaczy izolacji.

Odpompowywanie wody i filtracja powietrza jest ważna

Sam separator jest konstrukcyjnie dopasowany do innych urządzeń serii M i na instalacji stoi z nimi piętrowo lub obok. Separator może stać pod turbiną lub na niej, jak również obok. Z punktu widzenia pracy osuszania podposadzkowego nie ma to znaczenia. Warto jednak wspomnieć, że dostęp do górnej pokrywy separatora daje nam możliwość podglądu jego pracy bez przerywania procesu osuszania.

Bądź co bądź obudowa separatora ma obudowę z wytrzymałego, malowanego proszkowo aluminium.  Co ważne przekonuje też swoim dużym 20 litrowym dużym zbiornikiem na wodę i niską wagą. Oprócz tego posiada dwa uchwyty do przenoszenia z boku, jak również uchwyt do przenoszenia na górze.  Zapewniają one wygodę podczas przenoszenia, jak też ułatwiają ergonomiczną pracę i transport. Podobnie, jak w przypadku innych urządzeń, kabel z wtyczką sieciową chowa się we wnęce na kable, co oczywiście zapewnia jego ochronę i porządek.

Poza tym zbiornik na wodę ma pojemność 20 litrów i jest wykonany ze stali nierdzewnej. Separator posiada w górnej części zamontowaną osłonę ze szkła akrylowego. Dzięki temu możemy podczas jego pracy sprawdzić, czy w danym momencie zasysa i odprowadza wodę z osuszanych warstw izolacji. Dzięki temu nie przerywając pracy całego systemu weryfikujemy również, czy trzeba separator opróżnić z zanieczyszczeń i i oczyścić.

W kwestii wydajności odpompowywania wody to wynosi ona aż 1200 l/h przy różnicy wysokości, co najmniej 10 m. Ogólnie mówiąc separator zasysa wodę i zapełnia zbiornik. Następnie od ustalonego poziomu automatycznie załącza się pompa, która ją odpompowywuje na przykład do kanalizacji. Oczywiście cała procedura  musi być bezawaryjna i dlatego za sterowanie odpowiadają elektroniczne czujniki poziomu wody, które są wspomagane przez pływak mechaniczny.

Separator wody Dolco WVA-M podstawowe zalety:

Separator wody Dolco do osuszania podposadzkowego odpompowywanie wody filtrowanie powietrza
 • Trwałe i wytrzymałe urządzenie produkcji niemieckiej
 • Przystosowany do ergonomicznej pracy, łatwego transportu i instalacji
 • Umożliwia łatwą kontrolę bez przerywania osuszania przez specjalne okno ze szkła akrylowego
 • Niewielka waga tylko 17 kg
 • Ma pojemny 20 litrowy zbiornik na wodę i zanieczyszczenia ze stali nierdzewnej
 • Posiada wydajną pompę 1200 l/h, o wysokości podnoszenia większej niż 10 metrów

Obszary zastosowań:

 • Wspomaga osuszanie warstw izolacji metodą podciśnieniową
 • Odpompowywuje zalegającą w warstwach izolacji wody
 • Wspomaga płukanie i dezynfekowanie warstw podposadzkowych

Separator wody Dolco WVA-M posiada wiele unikalnych rozwiązań:

Kompaktowe rozmiary i mobilność
Separator wody Dolco do osuszania podposadzkowego odpompowywanie wody filtrowanie powietrza

WVA-M to kompaktowy separator wody zaprojektowany jako element systemu osuszania stref izolacji w technologii podciśnieniowej i zoptymalizowany do suszenia bezpieczną bezinwazyjną hermetyczną metodą tłocząco zasysającą.

Separator posiada również dwa uchwyty do przenoszenia z boku i jeden uchwyt do przenoszenia na górze zapewniając wygodę, jak również ergonomiczną pracę i transport.

Kabel bezpiecznie ukryty w obudowie
Separator wody do osuszania podposadzkowego

Kabel z wtyczką sieciową chowa się w specjalnej wnęce na kable, co oczywiście zapobiega jego uszkodzeniu w transporcie. Dodatkowo specjalna konstrukcja sprawia, że urządzenia waży zaledwie 17 kg.

Również wszystkie podłączenia do separatora zostały odpowiednio oznakowane, aby uniknąć pomyłek.

Bezproblemowa inspekcja bez przerywania osuszania

Co więcej separator otwiera się dwoma klamrami. Po uniesieniu zaś górnej części można w trakcie trwania procesu osuszania sprawdzić jaki jest poziom zebranych spod jastrychu zanieczyszczeń poprzez specjalne okno wykonane ze szkła akrylowego.

Prostota i szybkość czyszczenia

Z punktu widzenia trwałości istotne jest w szczególności to, że zbiornik w separatorze gromadzący wodę i zanieczyszczenia jest wykonany ze stali nierdzewnej. Dodatkowo posiada specjalny odpływ na spodzie, dzięki czemu po zakończeniu instalacji łatwiej go oczyścić. Nie trzeba go unosić, odwracać, jak również ustawiać na boku.

Gniazdko serwisowe i rozliczanie energii

Na koniec warto również powiedzieć, że na obudowie znajduje się do wykorzystania gniazdko serwisowe/sieciowe, do którego podłącza się w razie potrzeby inne urządzenie. Oczywiście standardowo gniazdko służy do podłączenia sprężarki. Separator posiada na obudowie również zintegrowany licznik energii MID, który jest niezbędny do rozliczania usług suszenia i obliczania zużycia energii.

Opis elementów na obudowie i panelu sterowania:

Separator wody Dolco do osuszania podposadzkowego odpompowywanie wody filtrowanie powietrza
Separator wody Dolco do osuszania podposadzkowego odpompowywanie wody filtrowanie powietrza

Specyfikacja techniczna:

 • Rodzaj urządzenia: WVA-M nr art. 11091
 • Ciśnienie pompy [bar]: 1,4 bar
 • Wysokość podnoszenia [m]: >10 m
 • Wydajność odpompowywania [l/h]: 1200 l/h
 • Obudowa: Aluminium malowane proszkowo
 • Zbiornik na wodę: Stal nierdzewna
 • Objętość zbiornika [l]: 20 litrów
 • Waga [kg]: 17 kg
 • Wymiary [dł. x szer. x wys.]: 390 x 350 x 410 mm

Odpompowywanie wody: prezentacja pracy separatora WVA-M

Wysoka wydajność odprowadzania wody

Separator wody WVA-M idealnie nadaje się do stosowania w ciągłej pracy bez nadzoru. Systemowe podłączenie węży do instalacji podposadzkowej i pozostałych urządzeń, a także do odprowadzania wody gwarantują odpowiednie bezpieczeństwo i szybkość instalacji. Za automatyczne sterowanie odpompowywaniem wody odpowiadają dwa systemy czujników, podstawowy elektroniczny, oraz rezerwowy pływak mechaniczny. WVA-M ma możliwość odprowadzania 1200 litrów wody na godzinę, przy wysokości podnoszenia ponad 10 metrów. Przyłącza węży znajdują się po obu stronach obudowy. Różne adaptery umożliwiają podłączenie węży o najpopularniejszych średnicach. Standardem są węże 38 mm.

Separator wody WVA-M doskonale współpracuje ze wszystkimi pompami ciśnieniowymi. Bez problemu odpompowywuje nawet duże ilości wody – nie wyświetla dziwnych komunikatów typu Behälter voll, Pumpe prüfen itp. i nie zacina się, co wymaga interwencji technika na obiekcie.

Zamówienia i zapytania:

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem produktu lub dodatkową informacją prosimy o wybór opcji poniżej i przesłanie do nas maila z podaniem konkretnego produktu lub problemu do rozwiązania, oraz informacji kontaktowych:

W przypadkach bardzo pilnych jesteśmy zawsze dostępni telefonicznie.

Pozostałe komponenty systemu osuszania podposadzkowego:

HMF-M
system filtrujący
Filtr Hepa H13 Dolco HMF-M
SKV 230-VM sprężarka bocznokanałowa
Zestaw osuszania stref izolacji, zestaw do suszenia międzywarstwowego
RT-M
sterowalna sprężarka
Zestaw do osuszania stref izolacji
RT-M Duo sterowalna podwójna sprężarka
Turbina do osuszania podposadzkowego
WVA-M
separator wody
Separator wody Dolco do osuszania podposadzkowego odpompowywanie wody filtrowanie powietrza

Akcesoria systemu osuszania podposadzkowego:

Do instalacji systemu osuszania podposadzkowego niezbędny jest też zestaw dodatkowych akcesoriów jak, węże, złączki, rozdzielacze, dysze , opaski, materiały uszczelniające itp. Cały komplet wyposażenia jest opisany i dostępny bezpośrednio w naszym sklepie internetowym.