Osuszanie podposadzkowe bez wiercenia, osuszanie bezinwazyjne

Bezpieczna technologia osuszania, osuszanie przez dylatacje przyścienne

Technologia osuszania bezinwazyjnego - nieniszczącego

Nasza firma działa w branży osuszania wiele lat i stoimy na stanowisku, że rozwijający się w ostatnich latach polski rynek jest gotowy, a nawet potrzebuje wdrażania najlepszych i sprawdzonych technologii. Dzięki czemu firmy osuszające zaspokajają rosnące potrzeby rynku i wymogi klientów. Taką nowoczesną technologią jest właśnie osuszanie podposadzkowe bez wiercenia, czyli osuszanie bezinwazyjne. Klient docelowy jest coraz częściej świadomy konsekwencji szkody zalaniowej i oczekuje sprawnej i bezpiecznej usługi osuszania. Bez względu na zakres szkody wymaga możliwie najmniej uciążliwej usługi przywrócenia stanu lokalu do ponownego użytkowania. Co ważniejsze taka usługa musi uwzględniać zawsze zarówno ekonomiczność, jak i sensowność wszystkich czynności. Osuszanie przez dylatacje zdobywa coraz większą popularność, w czym pomagają specjalne oferowane przez naszą firmę rozwiązania zestawów podposadzkowych.

Podczas organizowanych przez top technika polska szkoleń przekazujemy nowym firmom praktyczną wiedzę dotyczącą wykonywania wszystkich niezbędnych pomiarów i instalacji urządzeń osuszających na obiekcie. Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu technologii osuszania na rynku polskim. Głównym partnerem firmy top technika polska i dostawcą wielu rozwiązań i urządzeń jest niemiecka firma Dölco z Fryburga. Ten istniejący od ponad 60 lat na rynku producent konsekwentnie konstruuje, rozwija, produkuje i wdraża swoje technologie na rynkach krajów europy zachodniej. Zwłaszcza chodzi tutaj o technologie nowoczesne, przyszłościowe, ze szczególnym uwzględnieniem technologii osuszania nieinwazyjnego.

Osuszanie nieinwazyjne - zalety:

 • osuszanie bez wiercenia w posadzce
 • filtrowanie powietrza bezpieczne dla człowieka
 • płukanie z fekaliów, redukcja pleśni i nieprzyjemnego zapachu bezpośrednio podczas osuszania
 • oferuje zdalny monitoring i sterowanie procesem osuszania
 • zmniejsza uciążliwości i hałas
 • redukuje koszty osuszania

Doświadczenie naszego partnera:

 • ponad 60 lat na rynku w branży osuszania
 • posiada własne doświadczenia, badania, technologie, produkty i patenty
 • realizuje cykliczne szkolenia branżowe w centrum szkoleniowym we Fryburgu
 • posiada sieć ponad 800 aktywnych partnerów i dostarczył więcej niż 45 tys. urządzeń na rynek
 • produkuje w Niemczech w kooperacji z regionalnymi firmami
 • posiada własne odziały firmy zajmujące się usługami w branży tj. lokalizacją wycieków i osuszaniem
Osuszanie lokalizacja termowizja

Technologia systemowa - osuszanie bezinwazyjne warstw izolacji

Wysokiej jakości dopracowana technologia urządzeń pozwala na osuszanie w sposób cichy, mało niszczący, szybki i efektywny ekonomicznie. Dzięki zastosowaniu na instalacjach specjalnych dysz szczelinowych możemy przeprowadzić proces osuszania bezinwazyjnego [osuszanie podposadzkowe bez wiercenia]. Dzięki temu podczas osuszania zachowujemy okrycia wierzchnie podłogi. Nie usuwamy mebli i innych przedmiotów gospodarstwa domowego. Płytki również odspajamy w sposób nieniszczący przy pomocy systemu podnoszenia. Po osuszeniu obiektu mogą zostać one ponownie przyklejone.

W przypadku długotrwałego zalegania wody w warstwie izolacyjnej i w konsekwencji rozwoju tam patogenów grzybów i pleśni lub też przedostawania się fekaliów pod posadzkę, konieczne jest płukanie w celu ich neutralizacji. Dzięki temu procesowi zabezpieczamy wszystkich przed wydostawaniem się tych szkodliwych związków do powietrza w pomieszczeniach. Dzięki opracowanej przez firmę Dölco technologii przeprowadzamy proces automatycznego płukania i redukcji zarazków. Zrealizujemy go poprzez wbudowane w osuszacz podposadzkowy specjalne dysze wysokociśnieniowe. Procesem dezynfekcji bezpośrednio nadzoruje osuszacz podposadzkowy i kieruje strumień mgielny substancji dezynfekującej do warstw podposadzkowych automatycznie podczas osuszania.

Typowy przykład zalanego mieszkania wskutek awarii przewodu wody w kuchni [zmywarka, pralka itp.]:

Osuszanie podposadzkowe bez wiercenia

Przykład jednego z rozwiązań bezinwazyjnej hermetycznej instalacji osuszania na obiekcie:

Osuszanie podposadzkowe bez wiercenia

Tylko stosując osuszanie nieinwazyjne [osuszanie podposadzkowe bez wiercenia] podczas instalacji:

 • zachowana jest okładzina wierzchnia posadzki na przykład parkiet, panele, posadzka pokryta płytkami lub okładziny cementowe
 • co istotne zmniejszona jest liczba osuszaczy kondensacyjnych,, jak również zbędne są osuszacze adsorpcyjne i to dzięki tylko metodzie hermetycznej
 • dodatkowo urządzenia automatycznie odkażają warstwy podposadzkowe
 • oczywiście zasysane powietrze jest filtrowane przez zestaw filtrów z Hepa H13
 • instalacja jest po pierwsze cicha i bezpieczna, a po drugie neutralizuje nieprzyjemny i szkodliwy zapach
 • przebieg procesu osuszania jest zdalnie monitorowany i jest możliwość zdalnego sterowania urządzeniami
 • brak odwiertów i straty energii obniża całkowite koszty przywrócenia stanu lokalu sprzed zalania

Do osuszania takiego obiektu wystarczy jeden dedykowany zestaw podposadzkowy z podwójną turbiną [opatentowane rozwiązanie firmy Dölco].

Systemowe rozwiązanie zawiera również opatentowany proces automatycznej redukcji zarazków podczas osuszania. Dzięki czemu minimalizujemy ich szkodliwość jeszcze w warstwie izolacyjnej i jednocześnie neutralizujemy nieprzyjemne zapachy spowodowane skutkami szkód wyrządzonych przez wodę.

Prezentacja technologii hermetycznej - nagranie termowizyjne wykonano kamerą Fotric 326M

Film pokazuje bezinwazyjne osuszanie podposadzkowe bez wiercenia w technologii mieszanej hermetycznej. Technologia ta pozwala na osuszanie przez dylatacje przyścienne. Zastosowano tutaj unikalny osuszacz strefy izolacji wyposażony w podwójną turbinę. Dwa zainstalowane silniki dają możliwość jednoczesnej pracy metodą podciśnieniową i nadciśnieniową tylko jednym zestawem podposadzkowym. W przypadku innych firm trzeba korzystać wtedy z dwóch zestawów.

W osuszaniu izolacji stosuje się następujące metody:
1. podciśnieniowa – polega na zasysaniu powietrza spod posadzki
2. nadciśnieniowa – polega na wtłaczaniu suchego powietrza w warstwy podposadzki
3. mieszana – połączenie metody 1 i 2
4. bezinwazyjna hermetyczna – metoda mieszana, osuszanie podposadzkowe bez wiercenia, w której proces osuszania jest realizowany przez specjalne dysze krawędziowe – osuszanie przez dylatacje, czyli dysze, które instaluje się w dylatacjach przyściennych. Umożliwia to zachowanie posadzek i nie niszczenie ich nawiertami otworów w celu osuszania.

Bezinwazyjne osuszanie podposadzkowe

Nasza technologia nieinwazyjnego osuszania jest bezpieczna

Metoda hermetyczna osuszania podposadzkowego jest metodą:

 • bardzo efektywną – zmniejszamy ilość potrzebnych urządzeń, co więcej redukujemy zużycie energii i minimalizujemy koszty osuszania
 • bardzo bezpieczną – powietrze przepływa w obiegu zamkniętym, a przed wyrzuceniem do pomieszczenia jest filtrowane nawet przez specjalny wydajny filtr Hepa H13
 • przede wszystkim najcichszą w przeciwieństwie do innych metod
 • nieniszczącą bez nawiercania warstwy posadzki, parkietu, paneli itp., osuszanie podposadzkowe wykonujemy tylko przez dylatacje.
W metodzie nadciśnieniowej, w której wtłaczane jest powietrze często wykorzystuje się osuszacze adsorpcyjne [od 2kW do 3 kW mocy] do osuszania powietrza. W metodzie hermetycznej osuszacze adsorpcyjne są zbędne, gdyż na skutek przepływu powietrza przez urządzenia i tarcia w wężach wtłaczających wzrasta temperatura powietrza, dzięki czemu powietrze pod jastrychem jest zdecydowanie cieplejsze i jest w stanie zaabsorbować dużą wilgotność. Mamy zatem zjawisko podobne jak z osuszaczem adsorpcyjnym i osuszacz adsorpcyjny jest niepotrzebny. Dzięki czemu samo zużycie energii jest mniejsze, co również zmniejsza koszty energii o 50-80 pln dziennie na każdym osuszaczu.

Nasza technologia nieinwazyjnego osuszania jest również ekonomiczna

Węże odpowiadające za zasysanie wilgotnego powietrza transportują dużo wilgoci do separatora, przez co są już chłodniejsze. Widać do zjawisko dokładnie na filmie termowizyjnym. Nawet na makiecie pomiar temperatury wskazuje, że węże wtłaczające są dużo cieplejsze temp. ok 36 st. C, a węże zasysające chłodniejsze temp. 25 st. C.

Prezentowany minimalny zestaw do osuszania podposadzkowego to:

Niezależnie od wybranego systemu i technologii [nadciśnieniowej, podciśnieniowej, mieszanej, poprzez odwierty, czy też bezinwazyjnej] nasza oferta obejmuje urządzenia dopasowane do potrzeb instalatora.

Osuszanie podposadzkowe - przykładowa instalacja

Nowoczesny system Dölco seria M jest zbudowany modularnie i oferuje kompatybilne urządzenia, aby można było w prosty sposób zbudować własny system efektywnego osuszania podposadzkowego. Dzięki czemu taki zestaw urządzeń do osuszania wykorzystuje się elastycznie do osuszania małych obiektów, jak również podczas zalań wielkopowierzchniowych.

Seria M firmy Dölco składa się z różnych agregatów podposadzkowych, sprężarek bocznokanałowych, separatora wody, wspieranych przez efektywne filtr, tłumik i listwy zasilające. Co ważniejsze oprócz tego dopełnieniem systemu jest możliwość przeprowadzania automatycznego procesu odkażania warstwy podposadzkowej, zdalnego monitoringu i sterowania procesem osuszania.

Specjalna konstrukcja daje możliwość dowolnego ustawiania na sobie poszczególnych urządzeń. Obudowy są wykonane z aluminium malowanego proszkowo, co sprawia, że są odporne na uszkodzenia i na lata zabezpieczone przed korozją, a do tego są najbardziej stabilne podczas pracy i najlżejsze ze wszystkich dostępnych na rynku.

Całość produkcji Dölco realizuje w oparciu o własną technologię, własne patenty i z wykorzystaniem lokalnych niemieckich producentów komponentów.

 

Podczas szkoleń produktowych szczegółowo omawiamy wszystkie niezbędne zagadnienia, tak aby firmy dopiero rozpoczynające swoją działalność w branży osuszania były do niej przygotowane.

Technologia osuszania podposadzkowego: