Osuszacze przemysłowe Cotes, osuszacze adsorpcyjne serii C35

Osuszanie podczas produkcji, osuszanie produktów, osuszanie opakowań, osuszanie małych magazynów

Adsorpcyjne osuszacze Cotes C35

Seria C35 osuszaczy adsorpcyjnych to urządzenia kompaktowe i przeznaczone do wszechstronnego zastosowania.

Wydajność osuszania [kg/h]:  3,3 – 5,6 kg/h
Przepływ suchego powietrza [m3/h]: 750 – 1000 m3/h

Podstawowe cechy osuszaczy:

 • Wysoka efektywność osuszania
 • Obudowa wykonana ze stali nierdzewnej
 • Niewielkie koszty eksploatacji i konserwacji
 • Niski poziom hałasu
 • Niskie zużycie energii
 • Łatwa instalacja w obiekcie

Zalety osuszaczy Cotes C35:

 • Smukły, ultranowoczesny wygląd
 • Dokładne, sterowane oprogramowaniem monitorowanie i kontrola
 • Wyjątkowa jakość wykonania
 • Wyjątkowo niskie zużycie energii
 • Lepsze monitorowanie okresów międzyobsługowych
 • Znormalizowane moduły grzewcze i chłodzące
 • Obudowa z blachy nierdzewnej
 • Łatwa do czyszczenia i utrzymania w czystości
 • Cicha praca urządzenia
 • Zgodność z dyrektywą ErP z 2015 r.

Korzyści dla klientów:

 • Może być umieszczony nawet w bardzo widocznych miejscach publicznych
 • Bardziej efektywniejsze zarządzanie wilgotnością powietrza
 • Długa żywotność i niskie koszty konserwacji i napraw
 • Niskie koszty eksploatacji
 • Oszczędność nakładu pracy i czasu konserwacji
 • Łatwość utrzymania wysokiego poziomu higieny
 • Dokładna kontrola wszystkich aspektów przepływu powietrza
 • Odzysk ciepła zmniejsza wpływ na środowisko
 • Łatwa instalacja

Cotes All-Round C35 to innowacyjna seria eleganckich, wszechstronnych osuszaczy, o wydajności usuwania wilgoci od 3 do 6 kg na godzinę. Stanowi ona drugą linię osuszaczy przemysłowych o szerokim wachlarzu zastosowań, które charakteryzują się już większymi wydajnościami osuszania i przepływu powietrza w porównaniu z C30. Seria C35 występuje w trzech standardowych wariantach, które mogą według zapotrzebowania zostać rozbudowane o dodatkowe moduły występujące przed i za osuszaczem.

Warianty C35E zostały zaprojektowane w szczególności do minimalizacji ogólnego zużycia energii w procesie osuszania. Warianty C35D to osuszacze, których zadaniem jest maksymalizacja wydajności osuszania powietrza, natomiast warianty C35C są specjalnie dedykowane do pracy w chłodniach.

Osuszacze wszystkich serii C35E/C35D/C35C charakteryzują się łatwością utrzymania w czystości, a modułowa konfiguracja pozwala na łatwą integrację dodatkowych jednostek takich jak chłodnice, nagrzewnice, moduł odzysku ciepła, moduł kondensacji i w razie potrzeby dodatkowe filtry. Jednostki Cotes All-Round posiadają również wbudowany elektroniczny system monitorowania i sterowania, który ułatwia nadzór i sterowanie osuszaczem, i ułatwiają dostosowanie osuszacza do indywidualnych potrzeb, wymagań i priorytetów.

Zasada pracy osuszacza adsorpcyjnego Cotes C35:

Osuszacze przemysłowe adsorpcyjne Cotes osuszacz powietrza adsorpcyjny urządzenie do osuszania osuszanie małych magazynów

Dwa strumienie powietrza

Działanie osuszaczy adsorpcyjnych Cotes wynika zasadniczo z działania dwóch strumieni powietrza.

Proces osuszania (A do E)

Napływający strumień powietrza (powietrze procesowe) (A) wpływa do jednej części osuszacza poprzez filtr powietrza procesowego (B). Następnie powietrze przechodzi przez wolno obracający się rotor (C), którego wewnętrzne powierzchnie pokryte są specjalnym higroskopijnym żelem krzemionkowym, które zatrzymują przechodzące przez nie cząsteczki wody.

Gdy wilgotne powietrze przechodzi przez rotor, cząsteczki wody są adsorbowane i osadzane w porach na powierzchni żelu krzemionkowego. Oznacza to, że powietrze opuszcza rotor zawierając mniej wilgoci (mniej cząsteczek wody) niż w momencie wejścia (E). A ponieważ proces adsorpcji uwalnia energię do powietrza, temperatura wzrasta również temperatura powietrza procesowego. Powietrze procesowe jest kontrolowane przez wentylator powietrza procesowego (D).

Proces regeneracji (F do J)

Drugi strumień powietrza (powietrze regeneracyjne) (J) jest filtrowane przez filtr powietrza regeneracyjnego (K) i ogrzewane przez elementy grzewcze (I) w celu zmniejszenia jego wilgotności względnej. W drodze przez rotor (H), to ciepło odparowuje wilgoć uprzednio zaadsorbowaną przez kryształy krzemionki w rotorze. Powstała para wodna opuszcza osuszacz w wychodzącym powietrzu regeneracyjnym (F). Powietrze regeneracyjne jest sterowane przez wentylator powietrza regeneracyjnego (G).

Wentylatory

Wszystkie urządzenia z gamy osuszaczy adsorpcyjnych C30 są standardowo wyposażone w dwa wentylatory.  Osuszacze adsorpcyjne Cotes są zawsze skonfigurowane z pewną ilością “ciśnienia zewnętrznego”, aby upewnić się, że przewody nie spowodują zmniejszenia ilości powietrza.

Filtry

Wszystkie modele osuszaczy adsorpcyjnych Cotes są wyposażone w filtry usuwające niepożądane cząstki lub inne zanieczyszczenia z napływającego powietrza procesowego i regeneracyjnego. Filtry klasy G4 są standardowo montowane w urządzeniach Cotes C30 w celu filtrowania napływającego powietrza procesowego i regeneracyjnego.

Jednostki grzewcze

Osuszacze Cotes C35 są wyposażone w elektryczne jednostki grzewcze typu PTC, w celu kontroli temperatury powietrza regeneracyjnego wpływającego do urządzenia.

Wyposażenie opcjonalne Cotes C35:

 • Moduł dogrzewania
 • Moduły wstępnego i wtórnego chłodzenia
 • Moduł odzysku ciepła
 • Moduł kondensacyjny chłodzony powietrzem
 • Dodatkowe czujniki temperatury i wilgotności
 • Dodatkowa izolacja

Wyposażenie dodatkowe Cotes C35:

 • Różne konfiguracje filtrów, w zależności od potrzeb
 • Uchwyty do montażu na ścianie
 • Uchwyty do montażu na podłodze

Wybór konfiguracji sterowania:

W urządzeniach Cotes All-Round C35 dostępne są cztery różne poziomy funkcjonalności sterowania elektronicznego, dzięki czemu można dopasować osuszacz do konkretnych wymagań praktycznych i priorytetów eksploatacyjnych.

Czytelny 3 ½-calowy panel dotykowy jest montowany standardowo, aby zapewnić łatwy dostęp do wybranego poziomu danych dotyczących wydajności, alarmów operacyjnych i monitorowania okresów serwisowych.

Można wybrać całkowicie standardowe ustawienia – gdzie wystarczy włączyć urządzenie i zapomnieć o nim – lub zdecydować się na różne stopnie kontroli nad specyfikacją przepływu powietrza. 

Użytkownik decyduje o poziomie dostępu do sterowania, jaki jest mu potrzebny lub pożądany, za pomocą smartfona, zdalnego sterowania przez Internet itp.

Odzysk ciepła - heat recovery HR:

Osuszacz All-Round C35 można zamówić z wysokowydajnym aluminiowym krzyżowym wymiennikiem ciepła powietrze-powietrze, aby odzyskać ciepło z powietrza regeneracyjnego opuszczającego urządzenie. Ta energia cieplna może być następnie ponownie wykorzystana do wstępnego podgrzania napływającego powietrza regeneracyjnego.

Wymiennik ciepła jest umieszczony w dopasowanej obudowie ze stali nierdzewnej z wlotami i wylotami dla przychodzącego i wychodzącego powietrza regeneracyjnego.

Te energooszczędne jednostki odzysku ciepła mogą zaoszczędzić do 20% na rachunkach za energię, co daje zwrot kosztów już po około 24 miesiącach. Moduły odzysku ciepła Cotes są dostępne jako wyposażenie fabryczne lub mogą być montowane w istniejących osuszaczach All-Round C35.

Post heating:

Osuszacze Cotes All-Round mogą być wyposażone w jednostki podgrzewające za rotorem adsorpcyjnym, jako wyposażenie opcjonalne, w celu zapewnienia 100% kontroli zarówno wilgotności względnej jak i temperatury.

Pre-cooling and post-cooling

Osuszacze Cotes All-Round C35 mogą być wyposażone w specjalną jednostkę chłodzącą w celu zmniejszenia i/lub kontroli temperatury/wilgotności suchego powietrza wchodzącego i wychodzącego z osuszacza. Jednostka chłodząca zamontowana przed rotorem adsorpcyjnym jest szczególnie korzystna, gdy wpływające powietrze procesowe jest bardzo ciepłe i wilgotne. W takich przypadkach część wody zawartej w powietrzu skrapla się, co zwiększa wydajność rotora adsorpcyjnego. Dostępna jest również jednostka chłodząca zamontowana za rotorem adsorpcyjnym, co umożliwia kontrolę temperatury wylotu procesu.

Moduł kondensacji wody – moduł LK

Osuszacze adsorpcyjne Cotes mogą być wyposażone w jednostki kondensacji wody w celu skroplenia części wody z powietrza regeneracyjnego opuszczającego osuszacz. Jest to korzystne, gdy wylot powietrza regeneracyjnego z technicznego punktu widzenia nie może być zainstalowany w obiekcie.

Po zainstalowaniu zespołu kondensacji wody powietrze regeneracyjne tworzy zamknięty obieg, wykorzystując powietrze otoczenia przechodzące przez wymienniki ciepła w celu schłodzenia powietrza regeneracyjnego do temperatury poniżej temperatury kondensacji.

Schemat dodatkowych modułów dla osuszaczy Cotes C35:

Zamówienia i zapytania:

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem produktu lub dodatkową informacją prosimy o wybór opcji poniżej i przesłanie do nas maila z podaniem konkretnego produktu lub problemu do rozwiązania, oraz informacji kontaktowych:

W przypadkach bardzo pilnych jesteśmy zawsze dostępni telefonicznie.

Produkty powiązane:

Cotes CR
0,44 – 1,4 kg/h
80 – 400 m3/h
Cotes C30
0,9 – 1,9 kg/h
300 m3/h
Cotes C35
3,3 – 5,6 kg/h
750 – 1000 m3/h
Cotes C65
7,8 – 19,1 kg/h
1950 – 3700 m3/h
Cotes C105
25,1 – 50,5 kg/h
4100 – 8800 m3/h