Barwniki UV fluorescencyjne do lokalizacji wycieków

Barwniki do lokalizacji rozpuszczalne w wodzie do prób szczelności

Lokalizacja barwnikami UV rozpuszczalnymi w wodzie jest prosta i skuteczna

Jak wiemy miejsca nieszczelności i przecieków w rurach kanalizacyjnych nie są łatwe do lokalizacji. Dodatkowo również sama instalacja jest w większości wypadków trudno dostępna z zewnątrz. Dlatego też coraz częściej wykorzystuje się różnego rodzaju metody, które czasami w prosty ale skuteczny sposób pomagają wskazać prawdopodobne miejsca przecieków. Bez wątpienia należą do nich fluorescencyjne środki barwiące. Ogólnie rzecz biorąc procedura lokalizacji barwnikami UV wielu punktów wycieku polega na zawężeniu odcinków instalacji i potem ich kolejnym wykluczaniu. Dlatego też barwniki fluorescencyjne są w odpowiednich proporcjach wprowadzane do rur wraz z wodą. Jeśli dochodzi do wycieku, to punkt wycieku jest dobrze widoczny, dzięki temu, że dokładnie w tym miejscu środek barwiący wraz z wodą wydostaje się poza instalację. Co więcej w identyczny sposób można wyszukać miejsca przecieku przez ściany lub sufit i zlokalizować miejsca początku penetracji wody. Barwniki UV po rozpuszczeniu w wodzie bez problemu również przenikają wraz z nią przez substancję budowlaną.

Barwniki fluorescencyjne UV - zalety i obszary wykorzystania:

Podstawowe zalety:

  • Ogólnie mówiąc barwniki o właściwościach fluorescencyjnych
  • Bez wątpienia skuteczna i prosta metoda wykrywania wycieków
  • Dodatkowo nieinwazyjne sprawdzanie szczelności układu rur
  • Co więcej różne kolory barwników umożliwiają wykluczanie poszczególnych punktów wycieku
  • Barwniki bezpieczne dla środowiska i biodegradowalne
  • Barwniki fluorescencyjne świecą w promieniowaniu UV
  • Można zakupić sam barwnik lub zestawy z dedykowaną lampą UV 365 nm

Obszary zastosowań:

  • Lokalizacja wycieków rur kanalizacyjnych i innych instalacji grawitacyjnych
  • Sprawdzanie szczelności instalacji
  • Testowanie szczelności różnych elementów konstrukcji i wykończenia budynków, w których możemy mieć do czynienia z przenikaniem wody
transparentny/niebieski
Barwnik UV - transparentny/niebieski
Barwnik UV - środek barwiący transparentny/niebieski
żółty/zielony
Uranin barwnik UV - zielony/żółty
Uranin barwnik UV fluorescencyjny umożliwia szukanie wycieku z tarasu i wyszukiwanie przecieku instalacji.
czerwony/fioletowy
Barwnik UV - czerwony/fioletowy
Barwnik UV - czerwony/fioletowy

Zastosowanie barwników o różnych kolorach np. niebieskim, zielonym jeszcze bardziej ułatwia całą procedurę poszukiwania wycieków a różne barwniki mogą być wprowadzane w innych częściach instalacji. W ten sposób różnokolorowe barwniki UV pomogą i przyspieszą poszukiwanie przecieków, a także umożliwią precyzyjną identyfikację nawet kilku z nich. Dużym atutem jest zastosowanie środków barwiących, które są przeźroczyste jak woda w świetle widzialnym, natomiast w świetle lampy UV emitują dobrze widoczny fluorescencyjny kolor. Tego typu barwniki UV można z powodzeniem wykorzystywać do lokalizacji nieszczelności w widocznych eksponowanych miejscach budynku i instalacji. Tylko podświetlenie specjalną lampą UV sprawi, że to miejsce będzie dobrze widoczne dla oka. Wszystkie oferowane przez nas substancje są biodegradowalne i nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Film prezentuje działanie fluorescencyjnego środka barwiącego transparent/blau, który jest Barwnikiem UV niewidocznym w świetle dziennym i niebieskim w świetle UV.

Fluorescencyjne barwniki UV rozpuszczalne w wodzie

Lokalizacja wycieków wewnątrz i na zewnątrz obiektów:

Potrzebujesz więcej informacji o lokalizacji wycieków – kliknij hasła poniżej znajdziesz ją na naszej stronie:

barwniki fluorescencyjne UV | lokalizacja przecieku do budynku | wykorzystanie termowizji | lokalizacja geofonem | lokalizacja przecieku dachu zadymiarką | elektro-akustyczna metoda wyszukiwania przecieku dachu