Zarządzanie procesem osuszania z HyDry® BOX
Autonomiczne osuszanie podposadzkowe i osuszanie kubaturowe bez udziału człowieka
Najnowocześniejsza unikalna niemiecka technologia sterowania osuszaniem
Sterowanie osuszaniem stref izolacji

Sterowanie osuszaniem ścian i posadzek

Korzyści z zastosowania rozwiązań inteligentnego sterowania osuszaniem
Wzrost możliwości kontroli i efektywności pracy pracowników w firmie
Analizy i zrealizowane projekty pokazują, że wprowadzenie dobrych rozwiązań rejestrowania i planowania projektów osuszania, które jest oparte na procesach umożliwia zaoszczędzenie do 25% czasu pracy. Oszczędności dotyczą zarówno pracowników terenowych, techników, jak również wspomagających ich pracę pracowników biurowych. W ramach naszego dedykowanego oprogramowania wszystkie dane niezbędne do przebiegu projektu osuszania są rejestrowane na miejscu już podczas wykrywania wycieków i kontroli uszkodzeń. Wszystkie istotne dane projektowe są dostępne online dla każdej ze stron. Umożliwia to płynną dokumentację aż do automatycznego utworzenia kompleksowego raportu z osuszania.
Taka wydajna praca zdecydowanie zwiększa rentowność biznesu.

Mniejsza ilość koniecznych wyjazdów na obiekty

Wykorzystanie dedykowanych aplikacji, zdalnego automatycznego zbierania i przetwarzania danych, oraz automatycznego generowania dokumentów i raportów, zmniejsza konieczność wyjazdów techników osuszania na obiekty w celu przeprowadzenia pomiarów kontrolnych i ewentualnej optymalizacji procesów. Nie będą potrzebne 2-3 dodatkowe wyjazdy, gdyż dane są automatycznie zbierane i na bieżąco przesyłane. Co więcej nie ma potrzeby optymalizacji procesu osuszania przez technika na obiekcie, gdyż proces osuszania jest autonomicznie optymalnie zarządzany przez jednostkę sterująca. Dzięki temu można zaoszczędzić do 25% paliwa i floty pojazdów, a pracownicy mogą zostać przekierowani do innych czynności, które przyniosą dodatkowy dochód.
Oszczędza to czas pracy pracowników, zmniejsza zużycie paliwa i floty pojazdów.
Mniejsze zużycie maszyn to mniejszy koszt serwisu i rzadsza ich wymiana
Poprzez wykorzystanie autonomicznego inteligentnego sterowania urządzeniami możliwe jest ograniczenie ich czasu pracy na obiektach aż do 50%. Zależy to oczywiście od konkretnego przypadku, gdyż system sam bez ingerencji człowieka zarządza procesem osuszania. Oszczędności nie są jednak mniejsze od 30%. Algorytmy nauczone na dziesiątkach tysięcy rzeczywistych projektów wprowadzają w czasie osuszania optymalne przerwy technologiczne wyłączając urządzenia. Zachowujemy tutaj wszystkie najlepsze praktyki technologiczne i przewidziany czas osuszania, ale dzięki algorytmowi w zadanych okresach czasu urządzenia będą wyłączane, czyli nie będą pracować, ale będą generować standardowe stawki przychodów.

Nasza technologia pozwala na generowanie dochodu z niepracujących urządzeń
Mniejsze koszty energii elektrycznej podczas osuszania

W inteligentnie sterowanych fazach osuszania jednostka sterująca wprowadza przerwy w osuszaniu, a urządzenia są częściowo lub wszystkie fizycznie wyłączane. Kluczem do takiego zarządzania jest uzyskiwanie na bieżąco i od razu informacji o parametrach z zainstalowanych czujników. Tylko nasze rozwiązanie pozwala na fizyczne umieszczenie czujników bezpośrednio głęboko w jastrychu [również w wodzie] dzięki czemu przekazują one od razu informacje o zmianach parametrów klimatycznych. Nauczony na tysiącach projektów algorytm w trakcie postępu prac osuszeniowych automatycznie wyłącza wybrane urządzenia na coraz dłuższe okresy, gdy tylko zostaną osiągnięte wartości docelowe. Wprawdzie technik na początku decyduje o wartościach referencyjnych, ale system realizuje je już samodzielnie bez udziału człowieka. Taka inteligentna autonomia osuszania może zaoszczędzić do 50% energii elektrycznej bez wydłużania czasu osuszania.
To jedyne rozwiązanie na rynku, które pozwala zaoszczędzić ogromne ilości energii elektrycznej bez nadzoru człowieka
Obniżenie kosztów każdego projektu osuszania
Technologia autonomicznego sterowania osuszaniem [bez udziału człowieka] oparta na krytycznych informacjach otrzymywanych z zainstalowanych czujników pozwala na obniżenie kosztów każdego projektu osuszania, niezależnie od posiadanego parku maszynowego.
W przeciwieństwie do rozwiązań o konfiguracji zamkniętej tj. stosowanej tylko i wyłącznie do urządzeń konkretnego producenta, które są często odpowiednio droższe, nasze rozwiązanie jest nie tylko lepsze i tańsze, ale jest również:
- niezależne od producenta urządzeń do osuszania podposadzkowego
- niezależne od producenta osuszaczy kondensacyjnych, adsorpcyjnych i wentylatorów
- niezależne od stosowanej technologii osuszania stref izolacji [podciśnieniowe, nadciśnieniowe, mieszane]
- niezależnie od typu wykorzystywanego do osuszania podposadzkowego i kubaturowego [osuszaczy kondensacyjnych lub/i adsorpcyjnych]

Nie ma potrzeby inwestycji w nowe urządzenia, nie ma potrzeby wymiany lub uzupełniania parku maszynowego, twoi technicy pracują z tym samym wyposażeniem. Zawsze jednak oferowana przez nas technologia i jednostka sterująca generuje duże oszczędności kosztów energii, które są tak naprawdę dodatkowym zyskiem z projektu, który może być podzielony pomiędzy zaangażowanymi przy szkodzie stronami.
Nawet do 50% kosztów zaoszczędzonej energii pozostaje do podziału pomiędzy stronami.
Szybki zwrot z inwestycji w inteligentne sterowanie osuszaniem
Zastosowanie rozwiązań autonomicznego sterowania osuszaniem jest proste w realizacji i generuje dodatkowy zysk już od pierwszego projektu zwiększając twoje zasoby i poprawiając konkurencyjność. Niezależnie od parku maszynowego i niezależnie od twoich stawek za usługi już w pierwszym kwartale dodatkowy zysk jest zauważalny. Szczegółowe obliczenia kosztowe wskazują, że mówimy o maksymalnym zwrocie z inwestycji w ciągu 3-4 miesięcy. Co więcej po zakupie systemu nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, żadnych opłat licencyjnych, abonamentów, kosztów przesyłu danych itp.
Okres zwrotu już w 3 miesiące i żadnych dodatkowych ukrytych kosztów.
Instalacja sterowania osuszaniem jest banalnie prosta
Instalacja jednostki sterującej osuszaniem na obiekcie nie wymaga praktycznie dodatkowego nakładu pracy, poza umieszczeniem czujników w otworach w jastrychu i prostą konfiguracją metody osuszania na panelu. Czujniki nie wymagają zasilania lub ładowania akumulatora, są odporne na wodę i uszkodzenia mechanicznie. Po wyjęciu z walizki automatycznie łączą się bezprzewodowo z jednostką sterującą, a ta z kolei łączy się z serwerem i samodzielnie przesyła dane do panelu klienta, gdzie po zalogowaniu mamy dokładny przegląd aktualnego statusu instalacji.
System został tak zaprojektowany, aby jego obsługa była prostsza niż obsługa smartfona. Użytkownik potwierdza na panelu podstawowe ustawienia, konfigurację poszczególnych czujników, metodę osuszania i stan licznika energii. Wszystkie informacje są czytelnie prezentowane w języku polskim, a po ostatecznym zatwierdzeniu jednostka sterująca przejmuje zarządzanie procesem osuszania. Cały proces konfiguracji trwa maksymalnie 2 minuty. Po tym czasie widzimy już wszystko online, ale nie ma potrzeby obserwacji lub wykonywania jakichkolwiek czynności, gdyż proces przebiega autonomicznie, czyli bez konieczności udziału człowieka.

Wyjątkowe cechy sterowania HyDry® BOX to

- poszczególne elementy [czujniki] nie posiadają okablowania, gdyż łączą się bezprzewodowo
- czujniki po ich wyjęciu z walizki łączą się z jednostką automatycznie, zaś po ich włożeniu automatycznie się wyłączają
- czujniki do pracy nie wymagają jakiegokolwiek przygotowania lub konfiguracji, nie ma potrzeby ładowania baterii, działają zawsze
- komunikacja czujników z jednostką sterująca jest niezależna, nie jest konieczna sieć Wi-Fi, czy dodatkowa karta SIM
- komunikacja jednostki sterującej z serwerem też jest niezależna
- za korzystanie z oprogramowania i przesył danych użytkownik nie ponosi żadnych dodatkowych ukrytych opłat, nie ma żadnych abonamentów, jakiś opłat licencyjnych lub opłat za korzystanie, całość kosztów jest już w cenie produktu.
Okres zwrotu po zainwestowaniu w HyDry® BOX to przeciętnie 3 miesiące, oraz żadnych dodatkowych ukrytych kosztów w czasie eksploatacji.
Jak działa sterowanie i monitoring procesu osuszania przez HyDry® BOX



HyDry® BOX umożliwia monitorowanie i kontrolowanie całego procesu osuszania bez ponoszenia kosztów. Proces osuszania jest autonomicznie sterowany na podstawie danych pomiarowych otrzymywanych z zainstalowanych czujników. Wszystkie wartości wilgotności, temperatury i zużycia energii są dostępne online w dedykowanym portalu, oraz są udokumentowane w raporcie z osuszania.
Jednostka sterująca HyDry® BOX:
- monitoruje i kontroluje, autonomicznie lub ręcznie
- mierzy wilgotność, temperaturę i zużycie energii
- rejestruje i dokumentuje dane [niezależna komunikacja]
HyDry® BOX – parametry:
- Stopień ochrony IP54
- 4 gniazda [maks. 3600 W / 16 A]
- Ekran dotykowy z intuicyjną obsługą w języku polskim
- Licznik energii elektrycznej: skalibrowany i zgodny z MID
- Wyłącznik automatyczny RCD
- Diody LED stanu
- Dodatkowy pomiar klimatu w pomieszczeniu
- Komunikacja za pośrednictwem wąskopasmowego IoT



Zamówienia i zapytania:
Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem produktu lub dodatkową informacją prosimy o wybór opcji poniżej i przesłanie do nas maila z podaniem konkretnego produktu lub problemu do rozwiązania, oraz informacji kontaktowych: