Osuszanie podposadzkowe bez wiercenia, osuszanie bezinwazyjne

Bezpieczna technologia osuszania, hermetyczna technologia osuszania bezinwazyjnego

Technologia osuszania bezinwazyjnego - nieniszczącego

Jako fachowcy działający wiele lat w branży osuszania stoimy na stanowisku, że rozwijający się w ostatnich latach polski rynek jest gotowy, a nawet potrzebuje wdrażania najlepszych i sprawdzonych technologii, tak aby zaspokoić rosnące potrzeby i wymogi klientów. Taką nowoczesną technologią jest właśnie osuszanie podposadzkowe bez wiercenia, czyli osuszanie bezinwazyjne. Klient docelowy jest coraz częściej świadomy konsekwencji szkody zalaniowej i oczekuje sprawnej, bezpiecznej i możliwie najmniej uciążliwej usługi przywrócenia stanu lokalu do ponownego użytkowania, z uwzględnieniem zawsze ekonomiczności wszystkich czynności.

Podczas organizowanych przez top technika polska szkoleń przekazujemy nowym firmom praktyczną wiedzę dotyczącą wykonywania wszystkich niezbędnych pomiarów i instalacji urządzeń na obiekcie.

Pracownicy firmy top technika polska posiadają wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu technologii osuszania na rynku polskim. Naszym głównym partnerem i dostawcą wielu rozwiązań i urządzeń jest niemiecka firma Dölco z Fryburga, która konsekwentnie od kilkudziesięciu już lat konstruuje, rozwija, produkuje i wdraża swoje technologie na rynkach krajów europy zachodniej, ze szczególnym uwzględnieniem technologii osuszania nieinwazyjnego.

Osuszanie bez wiercenia - zalety:

 • bez odwiertów w posadzce
 • filtrowanie powietrza bezpieczne dla człowieka
 • płukanie z fekaliów, redukcja pleśni i nieprzyjemnego zapachu bezpośrednio podczas osuszania
 • zdalny monitoring i sterowanie procesem osuszania
 • zmniejszenie uciążliwości i hałasu
 • redukcja kosztów osuszania

Doświadczenie naszego partnera:

 • ponad 60 lat na rynku
 • własne doświadczenia, badania, technologie, produkty i patenty
 • centrum szkoleniowe we Fryburgu
 • ponad 800 partnerów i 45 tys. urządzeń na rynku
 • produkcja w Niemczech i kooperacja z regionalnymi firmami
 • własne odziały firmy zajmujące się usługami w branży tj. lokalizacją wycieków i osuszaniem
Osuszanie lokalizacja termowizja

Technologia systemowa nieniszczącego osuszania warstw izolacji

Wysokiej jakości dopracowana technologia urządzeń pozwala na osuszanie w sposób cichy, mało niszczący, szybki i efektywny ekonomicznie. Zastosowanie przy instalacjach specjalnych dysz szczelinowych daje możliwość osuszania bezinwazyjnego [osuszanie podposadzkowe bez wiercenia] i sprawia, że mogą być zachowane okrycia wierzchnie podłogi. Nie ma również potrzeby usuwanie mebli i przedmiotów gospodarstwa domowego. Płytki są odspajane w sposób nieniszczący przy pomocy systemu podnoszenia i po wysuszeniu obiektu mogą zostać wymienione.

Dzięki opatentowanemu procesowi automatycznej redukcji zarazków, można zminimalizować ich szkodliwość jeszcze w warstwie izolacyjnej i jednocześnie zneutralizować nieprzyjemne zapachy spowodowane skutkami szkód wyrządzonych przez wodę.

W przypadku długotrwałego zalegania wody w warstwie izolacyjnej lub przedostawania się fekaliów do warstwy izolacyjnej, konieczne jest płukanie w celu zabicia grzybów, zarazków i zapachów. Opracowana przez firmę Dölco opatentowana technologia pozwala na płukanie i redukcję zarazków z dysz wysokociśnieniowych sterowanych impulsowo bezpośrednio w warstwach izolacyjnych, automatycznie podczas procesu osuszania.

Typowy przykład zalanego mieszkania wskutek awarii przewodu wody w kuchni [zmywarka, pralka itp.]:

Osuszanie podposadzkowe bez wiercenia

Przykład jednego z rozwiązań bezinwazyjnej hermetycznej instalacji osuszania na obiekcie:

Osuszanie podposadzkowe bez wiercenia

Do osuszania takiego obiektu wystarczy jeden dedykowany zestaw podposadzkowy z podwójną turbiną [opatentowane rozwiązanie firmy Dölco].

Tylko stosując technologię bezinwazyjną [osuszanie podposadzkowe bez wiercenia] podczas instalacji:

 • zachowana jest okładzina wierzchnia posadzki [parkiet, panele],
 • zmniejszona jest liczba osuszaczy kondensacyjnych, a adsorpcyjne są zbędne – zalety metody hermetycznej
 • urządzenia automatycznie odkażają warstwy podposadzkowe
 • zasysane powietrze jest filtrowane przez zestaw filtrów z Hepa H13
 • instalacja jest cicha, bezpieczna i bez nieprzyjemnego zapachu
 • przebieg procesu osuszania jest zdalnie monitorowany i jest możliwość zdalnego sterowania urządzeniami
 • brak odwiertów i straty energii obniża całkowite koszty przywrócenia stanu lokalu sprzed zalania

Niezależnie od wybranego systemu i technologii [nadciśnieniowej, podciśnieniowej, mieszanej, poprzez odwierty, czy też bezinwazyjnej] nasza oferta obejmuje urządzenia dopasowane do potrzeb instalatora.

Zestaw osuszania podposadzkowego Dölco seria M

Technologia osuszania Dölco

Osuszanie podposadzkowe - przykładowa instalacja

Zestaw osuszania podposadzkowego Dölco seria M

Technologia osuszania Dölco

Osuszanie podposadzkowe - przykładowa instalacja

Nowoczesny system Dölco seria M jest zbudowany modularnie i oferuje kompatybilne urządzenia, z którego można w prosty sposób zbudować własny system efektywnego osuszania podposadzkowego z zastosowaniem od osuszania małych obiektów, aż po zalania wielkopowierzchniowe.

Seria M składa się z różnych agregatów podposadzkowych, sprężarek bocznokanałowych, separatora wody, wspieranych przez efektywne filtr, tłumik i listwy zasilające.

Dopełnieniem systemu jest możliwość przeprowadzania automatycznego procesu odkażania warstwy podposadzkowej, zdalnego monitoringu i sterowania systemem.

Specjalna konstrukcja daje możliwość dowolnego ustawiania na sobie poszczególnych urządzeń. Obudowy są wykonane z aluminium malowanego proszkowo, co sprawia, że są odporne na uszkodzenia i na lata zabezpieczone przed korozją, a do tego są najbardziej stabilne podczas pracy i najlżejsze ze wszystkich dostępnych na rynku.

Całość produkcji oparta jest o niemiecka technologię firmy Dölco i lokalnych niemieckich producentów komponentów.

Podczas szkoleń produktowych szczegółowo omawiamy wszystkie niezbędne zagadnienia, tak aby firmy dopiero rozpoczynające swoją działalność w branży osuszania były do niej przygotowane.